چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶

طی پیامی؛

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان حرکت سخیف هفته نامه شارلی فرانسه را محکوم کرد

بسیج دانشجوبی

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان طی پیامی میلاد رسول اکرم را تبریک گفته و حرکت سخیف هفته نامه شارلی و حمایت رئیس جمهور فرانسه از آن را محکوم کرد.

به گزارش مفدا کرمان، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان طی پیامی ضمن تبریک میلاد رسول اکرم، حرکت سخیف هفته نامه شارلی و حمایت ریاست جمهوری فرانسه را محکوم کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
و به نام خدای توبه پذیر

«هُوَ الَّذی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدی  وَ دینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کُلِّهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ (توبه:۳۳)»
(او کسی است که رسولش را با هدایت و آیین حق فرستاد، تا آن را بر همه آیین ها غالب گرداند، هر چند مشرکان کراهت داشته باشند!)
 
نفسهای زمین به شماره افتاده بودو میشد تعداد آنها را با انگشت شمرد،کودک در گور زنده مانده غیرتِ  مردِ عرب، دستان نحیفش را برای زدودن خاک از چهره افق انسانیت حرکت میداد تا ننگ زنده به گور شدن را از چشم و گوش فلک دور کند که شنیدن این حکایت ممکن بود زمین و زمان را در دل هم فرو برد.
سکوت شب است و کنگره ی کاخها،سرمست از شرابِ  تلخِ نخوت به آسمان  دست انداخته تا آن را نیز در پای غرورشان به خاک افکند  و خلاصه کره ارض آرمیده بر مزار انسانیت نوحه ی جانسوز غربت می خواند... که ناگاه گریه کودکی در غربتِ تاریکیِ شب به آسمان اشاره میکند که فرشِ راهی پهن کند از جنس زندگی،یک زندگی از جنس عشق ورزیدنِ همه به هم و آن صدای آشنایی است که قبلا در گهواره روح الله و کلیم الله و در انگشتر سلیمان و در عرشه کشتی نوح شنیده شده بود که؛
  «محمد» ظهور کرد و این جریان خون در رگهای ملتمس تاریخ است که تمنای عطش داشت و محمد پا به عرصه هدایت بشر گذاشت و بر خرابه های دل دردمندان چنان تابید که بعد از گذشت قرنها هنوز داغی که بر دل ظالمان گذاشت، لهیبی دارد به وسعت همه ی آسمانها و او یکه تازِ سکان هدایت شد تا جاماندگانِ نسل بشر را سوار بر کشتی نوح به سرزمین موعود برساند.
گرچه توفان کینه های کهنه شده تند تر از پیش بوزد و امروز که منتظر ناخدایی از نام و جنس خودش هستیم دیوان و ددان آرام ننشسته اند و بنا به زنده به گور کردن آسمان دارند، اما با آمدن محمدی دیگر، گور هم شرمسار از عمق بی محتوایش خواهد مرد.... و اندیشه های پوسیده هنرمندانِ بی هنر چه در لباس نویسنده و یا کاریکاتوریست،مضحکه قضاوتِ انسانیت خواهد شد گرچه موزه های غربِ بی بندو بار،ننگ این آثارِ ننگین را به دیواره ی کپک زده دلشان آویزان کرده باشند و امثال سلمان رشدی و شارلی ابدو ها در گذر زمان رسوای بی تفکری در اوج ادعای تمدن غرب خواهند شد و آنروز همین فرداست....
دیرزمانیست که فریاد آزادی خواهی و حمایتتان از حقوق به اصطلاح بشر گوش جهان  را کر کرده و هرکجای این کره خاکی را مینگریم ،دنباله ای روشن از آتش خشم و نفرت و تفرقه ای که برایمان به ارمغان آورده اید را شاهدیم. امت اسلام به رهبری فرزند همان رسول دیگر به شما مجالی برای اینگونه توهین ها وبی شرمی ها نخواهند داد. 
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان به نوبه خود این عید بزرگ را تبریک گفته و حرکت سخیف هفته نامه شارلی و ریاست جمهوری فرانسه در حمایت از آن را محکوم میکند.

«لَقَدْ جاءَکُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنْفُسِکُمْ عَزیزٌ عَلَیْهِ ما عَنِتُّمْ حَریصٌ عَلَیْکُمْ بِالْمُؤْمِنینَ رَؤُفٌ رَحیمٌ ( توبه: ۱۲۸)»
(به یقین، رسولی از خود شما بسویتان آمد که رنجهای شما بر او سخت است؛ و اصرار بر هدایت شما دارد؛ و نسبت به مؤمنان، رئوف و مهربان است!)


انتهای پیام/ فاطمه زیندینی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.