چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹

سرپرست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی دیدن کرد

دانشگه علوم بهزیستی و بهزیستی

سرپرست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، روز سه شنبه با همراهی معاونان درمان، توسعه و آموزش دانشگاه ضمن بازدید از مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی، در نشستی با مسئولان این مرکز، مسایل و نیازهای کارکنان مرکز را مورد بررسی قرار داده و تصمیمات لازم برای رفع آنها را اتخاذ کردند.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ دکتر حمیدرضا خانکه پیش از بازدید از بخش ها و واحدهای مختلف مرکز، طی سخنانی در نشست با مسئولان و مدیران واحدهای مختلف، ضمن تبریک فرا رسیدن ایام ربیع، سالروز آغاز ولایت حضرت ولیعصر (عج) و پیشاپیش، ولادت حضرت رسول (ص)، به حرکت زشت جامعه غرب به ساحت مقدس پیامبر مسلمانان جهان، تحریم ظالمانه و ضد حقوق بشری استکبار در حق مردم کشورمان، بحران شیوع کرونا در ایران و جهان و وضعیت نامناسب اقتصادی ناشی از شیوع کرونا در همه کشورهای دنیا اشاره کرد.

   وی افزود: همه این مسایل دلیل نمی شود که ما به مسئولیت خود بدرستی عمل نکنیم و وظیفه ای را که در مقابل زیر مجموعه دانشگاه داریم، کم توجهی کنیم، بویژه اینکه من از خانواده دانشگاه و از این مرکز آموزشی و درمانی هستم و هرچند که از سال ۱۳۷۴، مسئولیت های مختلفی را در داخل دانشگاه و در نهادهای دیگر و حتی خارج از کشور داشتم، اما همواره افتخارم به ده سال فعالیت در مرکز روانپزشکی رازی است که اگر خیری در زندگیم بوجود آمده، از برکت خدمت در این مرکز بوده است.

   وی به ملاقات های خود طی روزهای اخیر با وزیر بهداشت، معاونان ایشان و برخی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: برغم اینکه بسیاری از آنان، قبلا از مرکز روانپزشکی رازی بازدید داشتند ولی از آنان خواستم تا مجددا به این مرکز بیایند و دانشگاه را در رفع نیازها و کمبودهای مرکز، یاری کنند.

    وی تصریح کرد: مسئولان دانشگاه نیز از هیچ کوششی در جهت رفع نیازهای پرسنلی و کمبودهای مرکز دریغ نخواهند کرد و هر آنچه که در چارچوب قانون  امکانپذیر باشد، با جدیت پیگیری و اجرا خواهند کرد.

   دکتر خانکه یکی از مشکلات اصلی دانشگاه را، عدم شناخت مسئولان و مردم از دانشگاه علوم بهزیستی، مراکز تابعه و توانمندی های علمی و تخصصی آن دانست و گفت: بخشی از این عدم شناخت، بدلیل خدمات خاص دانشگاه و مراکز وابسته به آن است، بخشی از این مشکل نیز شاید به خود ما برمی گردد که نتوانستیم بخوبی دانشگاه و مراکز تحت پوشش را به جامعه معرفی کنیم .

   وی افزود: باید از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بعنوان یکی از دانشگاه های استان تهران و در کنار سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهیدبهشتی، یاد شود، اعتباربخشی ما به دیگر دانشگاه ها سپرده نشود و جایگاه واقعی حوزه توانبخشی در نظام سلامت، بخوبی دیده شود.

   پیش از سخنان سرپرست دانشگاه، دکتر دانشمند رئیس بیمارستان روانپزشکی رازی با خیرمقدم و تبریک بمناسبت انتصاب دکتر خانکه بعنوان سرپرست دانشگاه، دکتر فرخی و دکتر خدایی بسمت معاونان توسعه مدیریت و آموزش دانشگاه، از اینکه مسئولیت دانشگاه به فردی از جنس بیمارستان رازی و از خانواده دانشگاه سپرده شده است، ابراز خوشحالی کرد.

   وی گفت که خوشبختانه دکتر خانکه از مجموعه دانشگاه و مرکز رازی هستند و با مشکلات بیمارستان رازی آشنا بوده و با توانمندی که همه از ایشان سراغ دارند و با توکل به خدا، مسایل و مشکلات این مرکز آموزشی و درمانی مرتفع خواهد شد.

   سپس، یکی از کارکنان مرکز آموزشی – درمانی رازی به نمایندگی از طرف کارکنان و پرسنل سختکوش رازی، نیازها و خواسته های همکاران خود را با مسئولان دانشگاه در میان گذاشت و این مسائل در جمع مسئولان دانشگاه با مسئولان و مدیران مرکز روانپزشکی رازی تحت عنوان " کمیته مدیریت ارشد اجرایی " مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

   « چگونگی اجرای دستورالعمل استانداری مبنی بر کاهش ۵۰ درصدی کارکنان در محل کار و دورکاری آنان، چگونگی استفاده از مرخصی کادر درمانی مرکز، چگونگی محاسبه میزان اضافه کاری و پرداخت کارانه پرسنل مرکز با توجه به سختی کار آنان، مشکل پرداخت کارانه پزشکان عمومی و پزشکان متخصص غیر روانپزشک، وجود بیش از ۵۰۰ بیمار مزمن که اقامت دائم در این مرکز دارند، مشکلات تامین هزینه های آنان و عدم دریافت یارانه سلامت از بابت نگهداری آنان از دولت، چگونگی رفع مشکلات درمانگاه شوش (وابسته به مرکز روانپزشکی رازی) به دلیل موقعیت منطقه و نوع کار این درمانگاه »، از جمله مسایل مطرح شده با مسئولان دانشگاه بود که راهکارهای لازم مورد تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد که برخی از آنها، توسط معاونان درمان و توسعه دانشگاه پیگیری و پشتیبانی شود.

    در این نشست، طرح های نیمه تمام عمرانی مرکز رازی و دیگر نیازهای ساخت و ساز در برخی از بخش های بیمارستان مطرح، و قرار شد این مسایل در نشست مشترک معاون توسعه مدیریت با مسئولان بیمارستان و دفتر فنی و عمرانی دانشگاه ، با توجه به مسایل اقتصادی و بودجه ای دانشگاه و وضعیت طرح های در دست اجرا، اولویت بندی شده و بسرعت نسبت به تکمیل و اتمام آنها اقدام شود.

    سرپرست دانشگاه در ادامه ارائه راهکارهای مربوط به رفع مشکلات و حمایت از طرح های نیمه تمام مرکز، بر  لزوم ارتباط قوی تر با خیران سلامت و نیکوکارانی که علاقه مند به مشارکت و حمایت از این مرکز آموزشی و درمانی هستند، تاکید کرد و وجود مجموعه خیران را ظرفیت های بالایی دانست که می تواند برای این مرکز و بیماران مظلوم و درمانده آن ، خیرات و برکات بسیاری به همراه داشته باشد.

   در ادامه این برنامه، سرپرست دانشگاه، معاونان درمان، توسعه و آموزش، با همراهی مسئولان مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی از بخش ها و واحدهای مختلف مرکز دیدن کرده و مستقیما با کارکنان این بخش ها نیز به گفت وگو پرداختند.

    " بخش های بوعلی، پردیس های یک غربی و یک شرقی، ستاد فارابی، بخش های آموزشی و واحدهای زیرمجموعه این ستاد، واحدهای مددکاری و مالی مرکز، واحدهای تازه تاسیس توانبخشی از راه دور و  پزشکی از راه دور  " ، از جمله بخش ها و واحدهایی بود که مورد بازدید قرار گرفتند و در مورد مسایل و نیازهای آنها، تبادل نظر ، و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

    گفتنی است، مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین مرکز روانپزشکی کشور و خاورمیانه، که تحت پوشش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در زمینه درمان انواع اختلالات اعصاب و روان فعالیت می کند، در منطقه امین آباد شهر ری (جنوب تهران)  واقع شده است.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نائیجی - نعیمی پور

تهیه و تنظیم عکس: دخیلی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.