چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹

احیای هویت اسلامی و صیانت از حرّیت انسانی در جهان با تکیه بر وحدت

مازندران / هفته وحدت

پیامبران الهی که خود نیز از میان مردم برانگیخته شده‌اند، با اتصال و ارتباط با مجاری وحی کوشیده‌اند تا آدمی را حول یک محور گرد هم آورند تا در پرتو وحدت کلمه، عظمت و اقتدار نظام الهی به نمایش گذاشته شود و مردم به سعادت حقیقی دست یابند.

به گزارش مفدا مازندران، هفته وحدت سرآغاز پیوند برادران مسلمان و تجلّی حضور یکپارچه مسلمین در عرصه‌های مختلف همکاری‌های اجتماعی است؛ حفظ شعائر و پایبندی به دستورات و سفارشات مؤکد این دین آسمانی محور رشد و تعالی و آسایش اجتماعی مسلمین خواهد شد. «وَاعتَصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا» کلامی رحمانی است که بر ضرورت حفظ وحدت و هم‌اندیشی مسلمین در امور تأکید می‌ورزد و همه نگاه‌ها را متوجه یک نقطه می‌داند و آن توحید است.

قرآن کریم قانون مدوّن و منشور جاودانه‌ای است. مسلمین جهان با تمسّک و توسّل به آن برنامه‌های زندگی فردی و اجتماعی خود تنظیم می‌کنند و به عنوان منشوری که وحدت آفرین و راهنمای بشر به سوی هدف و راه واحدی است قلمداد می‌شود. فرهنگ وحدت طلبی و مشارکت خواهی، زمینه ساز تقویت مسلمانان و اعتلا و سربلندی آنان در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه است. پس در تحکیم وحدت و تکیه بر مبانی اصولی و مشترک این دین الهی بکوشیم.
پیامبر گرامی اسلام، که منادی رستگاری و پیروزی بود، با وحدت آفرینی توانست قوای از هم گسسته مردم را جمع کند و با تقویت قوای لشکر اسلام، به مقابله با شرک و کفر و بی‌عدالتی‌ها بپردازد.
 اختلافات ریشه عقب ماندگی‌ها و عقب افتادگی هاست و وحدت زمینه ساز پیشرفت و ترقّی در مسیر پیشبرد امور است، اگر قانونمداری حاکم گردد و مردم بر محور اتّحاد گام نهند هیچگاه متضرّر نخواهند شد. دشمنان اسلام فهمیده‌اند که مؤثرترین راه نفوذ در کشورهای اسلامی شکستن زنجیره وحدت و یکپارچگی مردم هوشیار است چه آنکه در سایه یگانگی، هیچ قدرتی یارای مقابله و رویارویی با دژ مستحکم اسلام را ندارد.
گرامی باد هفته‌ی وحدت، که در آن میثاق‌ها تحکیم می‌شود، پیمان‌ها استوار می‌گردد، خون ها در هم می‌جوشد، دست‌ها و بازوها درکنار هم قرار می‌گیرد، چهره ها بر یکدیگر لبخند پیروزی و صفا می‌زند، قشرها همه باهم هستند، امت، یکپارچه و منسجم است.

ز آسمان دل من خورشید و مه برآمد

شب میلاد احمد(ص) با پور حیدر آمد

همه شادی نمایید که میلاد نبی شد

جلوه‌ی نور صادق ز بعدش منجلی شد


گردآورنده: نسترن عسگری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.