چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷

معرفی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ساختار معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت

معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از معاونت‌های ۹ گانه وزارت بهداشت است که وظایف متعددی را بر عهده داشته و راهبری می‌کند.

این معاونت از آنجا که خود را خدمتگزار  قشر آینده‌ساز کشور می‌داند و با  این‌ باور که نیروهای پرورش یافته دانشگاه باید افرادی متدین، متعهد، متخلق، متفکر، فداکار، دغدغه‌مند و خلاق با  قدرت تجزیه و تحلیل بالا و برخوردار از احساس مسؤولیت نسبت به سرنوشت خود و دیگران باشند، تلاش می‌کند بستری مناسب برای پرورش دانشجویان در ابعاد جسمی، معنوی و فکری بر پایه آموزه‌های دینی فراهم آورد.

معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از واگذاری مسؤولیت تربیت دانشجویان علوم پزشکی کشور به وزارت بهداشت در سال ۱۳۶۵ در ساختار تشکیلاتی وزارت بهداشت قرار گرفت و از آن زمان تاکنون ۱۷ نفر به صورت مستقیم یا غیر مستقیم مسؤولیت این حوزه را برعهده داشته‌اند.

دکتر سیما سادات لاری از تیرماه ۱۳۹۸ تاکنون مسؤولیت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت را بر عهده دارند.

دکتر سیماسادات لاری دندانپزشک و عضو هیأت علمی بخش رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی همدان است.

لاری پیش از این سمت معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان را بر عهده داشت. او اولین دندانپزشکی است که به سمت معاون در وزارت بهداشت منصوب شده است. 

دکتر سیماسادات لاری در سال ۱۳۹۹ با حکم دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حفظ سمت به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت منصوب شده‌ است.

  

اسامی معاونان سابق فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از بدو تأسیس این معاونت تاکنون 

 

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.