چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱

دبیر انجمن مامایی؛

آگاهی بخش به زنان باعث کاهش بیماری در میانسالی آنها می شود

انجمن مامایی ایرانشهر

دبیر انجمن مامایی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: آموزش و آگاهی بخش به زنان جامعه تاثیر بسزایی در کاهش ابتلا آنها به بیماری های زنانگی در سنین مختلف به ویژه میانسالی دارد.

مریم برهانزهی در گفت و گو با خبرنگار سرویس آموزشی پژوهشی مفدا ایرانشهر با اشاره به اینکه ماه اکتبر را سازمان جهانی بهداشت ماه آگاهی بخش از بیماری شایع جامعه به ویژه سرطان پستان است، اظهار کرد: یکی از علل مبتلا شدن بسیاری از زنان جامعه به بیماری های مختلف از سنین پایین تا میانسالی عدم آگاهی از بیماریها و نحوه پیشگیری و مقابله سریع با آنها است.

وی افزود: بارها طبق تحقیقات میدانی مشاهده کردیم که زنان مبتلا به بیماری ها با بی توجهی به علائم ابتدایی و جلوگیری از آن دچار آسیب و در نهایت منجر به فوت یا اختلال جسمانی برای شخص شده است.

دبیر انجمن مامایی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تصریح کرد: آگاهی بخشی به زنان در مورد علائم و علل بروز بیماری می تواند مبتلا شدن آنها در سنین مختلف به ویژه میانسالی به بیماری های زنانگی و سرطان را کاهش دهد و در افزایش سلامت مادر و فرزندان ما تاثیر بسزایی داشته باشد.

برهانزهی بیان کرد: انجمن مامایی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با همکاری کانون هلال و مرکز جامع سلامت شماره سه شهری کلاس آموزشی یک روزه ویژه مادران، دختران و نوعروسان با حضور کارشناس زنان و مامایی برگزار شد.

وی گفت: در این کلاس بیماری ها، علائم و راه های پیشگیری اولیه از آنها آموزش داده شد تا در صورت بروز علائم ابتدایی فرد با اقدام به موقع از مراقب سلامت خود باشد.

وی تاکید کرد: مراجعه سریعا و بدون سهل انگاری زنان می تواند سلامت خانواده و جامعه را افزایش دهد و شاهد رشد و بهبود زندگی در کشور به ویژه مناطق محروم می شویم.

دبیر انجمن مامایی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خاطر نشان کرد: باید به سلامت زنان و مادران به عنوان رکن اصلی و آرامش بخش خانواده توجه ویژه ای شود، چون در داشتن یک جامعه پیشرفته و سالم تاثیر دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.