چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

به همت کانون موعود و هیات عاشقان ثارالله دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛

جشن آغاز امامت امام زمان(عج) به صورت مجازی برگزار شد

جشن آغاز امامت امام زمان تبریز

حجت‌الاسلام محمدجواد اکبری، انتظار را نهضتی در گستره تاریخ برای تشکیل حکومت معرفی کرد و ادامه داد: انقلاب اسلامی ۵۷ نیز ادامه نهضت انتظار بود و مدیریت غیرمستقیم این انقلاب را امام زمان(عج) بر عهده داشتند و از این روست که فلسفه انتظار که زمینه سازی برای رشد انسان ها است، معنا می یابد.

به گزارش مفدا تبریز، جشن آغاز امامت امام زمان(عج) به همت کانون موعود و هیات عاشقان ثارالله دانشگاه علوم پزشکی تبریز با پخش زنده در پیام رسان اینستاگرام در روز دوشنبه، ۵ آبان ماه سال جاری، برگزار شد. 

این مراسم که از محل مسجد حاج علی خطیب به صورت زنده پخش می گردید با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید  توسط استاد محمدزاده، قاری برجسته دانشگاه علوم پزشکی تبریز، آغاز شد. 

این مراسم معنوی با سخنرانی حجت‌الاسلام محمدجواد اکبری، مسئول دفتر بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی دفتر آذربایجان شرقی ادامه یافت. 

مسئول دفتر بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی دفتر آذربایجان شرقی با تبریک آغاز امامت امام زمان(عج)، به حکمت غیبت و موانع ظهور اشاره کرد و گفت: آنچنان که خورشید پشت ابر دارای فواید بر حیات مخلوقات است، امام زمان(عج) نیز هر چند در ظاهر دیده نمی شوند؛ اما فواید و تاثیرات حضرت بر مومنان و انسان ها و به صورت کلی برای خلقت، غیرقابل چشم پوشی است. 

حجت‌الاسلام محمدجواد اکبری در ادامه سخنانش به تبیین ابعاد نیاز مردم به امام زمان(عج) پرداخت و ادامه داد: امام واسطه فیض الهی و حجت الهی است و بر عالم احاطه دارد و دارای هدایت باطنی است. 

وی با اشاره به اینکه تمام انبیا و امامان همواره به دنبال تشکیل حکومت بوده اند، افزود: رهبر معظم انقلاب در کتاب «انسان ۲۵۰ساله»، زندگی ائمه اطهار را که ۲۵۰ سال طول کشیده، زندگی یک انسان به حساب آورده اند؛ یک انسان ۲۵۰ ساله که از هم جدا نیستند و به دنبال تشکیل بوده اند. 

مسئول دفتر بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی دفتر استان با بیان اینکه در دوران غیبت صغری، نواب اربعه، رسالت ارتباط امام زمان(عج) با مردم را برعهده داشتند، گفت: بنا به روایات، فقها، نائبان امام زمان هستند و رسالت هدایت و تشکیل حکومت را بر عهده دارند. 

حجت‌الاسلام محمدجواد اکبری، انتظار را نهضتی در گستره تاریخ برای تشکیل حکومت معرفی کرد و ادامه داد: انقلاب اسلامی ۵۷ نیز ادامه نهضت انتظار بود و مدیریت غیرمستقیم این انقلاب را امام زمان(عج) بر عهده داشتند و از این روست که فلسفه انتظار که زمینه سازی برای رشد انسان ها است، معنا می یابد.

وی، سخنرانی مقام معظم رهبری در ۱۲ آذر ۱۳۷۹ را تاریخی و دوران ساز توصیف کردند و افزود: انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی، مراحل تشکیل زنجیره تمدن نوین اسلامی هستند. 

مسئول دفتر بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی دفتر استان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی رخ داد و نظام اسلامی شکل گرفته است، اظهار کرد: در مرحله دولت اسلامی هستیم و بایستی کارگزاران نظام دارای عقیده، منش و روش اسلامی باشند. 

ادامه این برنامه با مولودی خوانی کربلائی سیدحمید موسوی همراه بود و در بخش پایانی این مراسم معنوی، منتخبان مسابقه نویسندگی با عنوان «اربعین حسینی با قلم دانشجویی» معرفی گردیدند. 

گفتنی است جشن آغاز امامت امام زمان(عج)  در صفحه اینستاگرام مفدا تبریز، کانون موعود و هیات عاشقان ثارالله دانشگاه علوم پزشکی تبریز به صورت زنده پخش شد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.