سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴

جلسه بررسی مشکلات دانشجویان دانشکده علوم پزشکی بهبهان با حضور رئیس دانشگاه برگزار شد

جلسه بررسی مشکلات بهبهان

جلسه بررسی مشکلات دانشجویان با حضور نمایندگان فعال دانشجویی برای اولین بار پس از گذشت ۸ ماه از آغاز رئیس دکتر شاکری نژاد تشکیل شد.

به گزارش مفدابهبهان ، جلسه بررسی مشکلات دانشجویی با حضور نمایندگان فعال دانشجویی، رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان بهبهان و مسئولان معاونت آموزش، تحقیقات و دانشجویی فرهنگی، ریاست حراست و دیگر مسئولان دانشکده برگزار شد.

این جلسه که برای اولین بار پس از گذشت ۸ ماه از آغاز ریاست دکتر شاکری نژاد تشکیل شده بود، با کلامی چند از آیات قرآن آغاز شد؛ سپس سید مهدی موسوی متین دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشکده مقدماتی در خصوص مشکلات آموزشی صنفی و رفاهی دانشجویان مطرح کرد.

شاکری نژاد نیز ضمن ابراز خوشحالی از تشکیل جلسه با دانشجویان گفت:  از ابتدای شروع فعالیت بنده  در این شهرستان متاسفانه مصادف با آغاز شروع ویروس کرونا بود و من نتوانستم با دانشجویان به طور مستقیم ارتباط داشته باشم  و آماده شنیدن صحبت های شما دانشجویان می باشم. 

در ادامه این جلسه ۳ ساعته محمد امین بالینی نماینده دبیران کانون های فرهنگی با بیان اهمیت کار فرهنگی در دانشکده  افزود: جوان و به خصوص دانشجوی جوان محور حرکت جامعه را تشکیل می‌دهد و برای آنها باید ظرفیت‌سازی بشود؛ یکی از راه‌ها، همین ظرفیت سازی ها جهت فعالیت جوانان، تشکیل کارگروه های فرهنگی می باشد که الحمدالله در دانشکده این کار صورت گرفته است. لیکن در بعضی موارد مشکلاتی بر سر راه کانون‌ها از قبیل مشکلات چاپ نشریه و مشکلات مالی به وجود می‌آیند که بعضاً حتی قابل بیان نیستند ولی مانع از ادامه فعالیت‌های ثمربخش دانشجویان می‌شود.

سپس سوزان فرزادیان دبیر کانون تئاتر و آذین حسینی زادگان دبیر کانون هنر به بیان مشکلات کانون های زیر نظر خود پرداخته و از اهمیت شرکت در جشنواره بین المللی سیمرغ گفتند.

در ادامه افشین باقری دبیر انجمن علمی اتاق عمل و سروش اردشیری نماینده دانشجویان اتاق عمل به شرح مشکلاتی از رشته خود در بحث آموزش تئوری و عملی پرداخته و خواستار رفع هرچه سریعتر مشکلات شدند.

بعد از آنها نوبت به علی اصغرکاید خورده دانشجوی رشته پرستاری که سابقه ثبت اختراع و تالیف کتاب را در دوران دانشجویی خود را دارد رسید.

وی اشاره به چندی از مشکلات دانشجویان از جمله  موضوع فارغ التحصیلی دانشجویان  کرد و از مسئولین خواست تا در صورت امکان فارغ التحصیلی دانشجویانی که واحدهای خود را به طور کامل سپری کردند، زودتر از موعد مقرر فراهم شود.  

در پایان نیز قبل از شروع صحبت های نهایی ریاست دانشکده ، دبیر شورای صنفی با گفتن مشکلاتی از نبود واکسن برای دانشجو گفت : واکسنی که اخیرا برای دانشگاه ها ارسال شده است علاوه بر بیماران خاص برای دانشجویان نیز باید در نظر گفته شود و همچنین در صورت امکان تست PCR از دانشجویانی که حتی علایم خاصی ندارند نیز گرفته شود.

دکتر شاکری نژاد نیز قول پیگیری مشکلات را به دانشجویان و نمایندگان آنها داد و از آنها خواست تا جلسات دانشجویی با تفکیک بیشتری در موضوع تشکیل شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.