دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵

ارتقاء سطح کیفی و کمی تغذیه دانشجویی در دستور کار معاونت فرهنگی دانشجویی بوده و خواهد بود

عکس دکتر قربانیان

دستورکار معاونت فرهنگی دانشجویی؛ ارتقاء سطح کیفی وکمی تغذیه دانشجویی بوده و خواهد بود

به گزارش مفدا خراسان شمالی؛ دکتر مهدی قربانیان درگفتگو با خبرنگار ما گفت: دریافت  غذای با کیفیت برای دانشجویان از دغدغه های اصلی معاونت بوده و خواهد بود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه درپاسخ به سوالی مبنی براینکه علت افزایش قیمت ژتون غذا چه بوده است ؟ بیان کرد: نرخ ژتون غذای دانشجوئی در ابتدای سال تحصیلی توسط مدیریت دانشجوئی وزارت بهداشت تعیین و به دانشگاهها ابلاغ میگردد که لازم به اجراست و اداره تغذیه ملزم به رعایت دستورالعملهای ابلاغی ازسوی وزارت متبوع خواهد بود و هیچ دخل و تصرفی در قیمت گذاری  نرخ ژتون نخواهد داشت.

دکتر قربانیان در خصوص دریافت  غذای دانشجویی از بیمارستان  بنت الهدی اظهار داشت: با توجه به اتمام قرارداد فی ما بین معاونت دانشجویی و پیمانکار تغذیه و پس از بررسی کارشناسان تغذیه ،مقررگردید تا زمان تعیین پیمانکار جدید، به مدت یک ماه، غذای دانشجویان از بیمارستان بنت الهدی تامین گردد.

شایان ذکر است با توجه به اختلاف آنالیز غذایی بیمارستان ها با غذای دانشجوئی و با توجه به تعاملی که با بیمارستان بنت الهدی صورت گرفته، مقررگردید غذای دانشجویان با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و نظارت کامل کارشناسان اداره تغذیه در روند طبخ و توزیع ، همراه با دورچین های غذایی باکیفیت ومناسب درقالب بسته غذایی دانشجویی در اختیار دانشجویان قرار بگیرد.

وی درپاسخ به سوالات متعددی که دانشجویان درخصوص تک منو بودن غذای دانشجویی داشته اند، بیان کرد : با توجه به شرایط کنونی وشیوع گسترده بیماری کووید 19 و به منظور رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی، پس ازرایزنی بامدیران دانشجویی سایردانشگاهها، دانشگاه علوم پزشکی استان همانند سایر دانشگاههای مطرح کشور از جمله تهران، مشهد، اصفهان ، شاهرود، بیرجند، جهرم و غیره  اقدام به تک منو کردن غذاها نموده است‌.

ایشان با توجه به اظهارنارضایتی برخی از دانشجویان از کیفیت غذای ارائه شده، خاطر نشان کرد : از آنجا که سلایق دانشجویان درمقوله غذا متنوع است ، امکان کسب رضایت  صددرصدی در این زمینه  میسر نیست  با این حال؛ همکاران اداره تغذیه، تمام تلاش خود را جهت تامین رضایت حداکثری دانشجویان ، رعایت الگوی تغذیه سالم و دستورالعملهای بهداشتی بکار میگیرند و طبیعتا ممکن است دراین زمینه نقص هایی هم وجود داشته باشد لذا از کلیه دانشجویان عزیز خواهشمندیم با ارائه انتقادات وپیشنهادات سازنده خود به اداره تغذیه،  درجهت بهبود کیفیت غذای ارائه شده، یاریگر ما باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.