دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۷

تامین یک دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان‌ مریوان

تامین یک دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان‌ مریوان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: یک دستگاه اکسیژن‌ساز با ظرفیت ۶۰۰ لیتر برای بیمارستان‌ فجر مریوان به همت هیات امنای صرفه‌جویی ارزی تامین و به این مرکز ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان دکتر آرزو فلاحی اظهار کرد : با توجه به شیوع و موج گسترده ویرس کرونا در استان، افزایش تعداد بیماران و بستری‌ها و نیاز مبرم بیماران مبتلا به اکسیژن مصنوعی، یک دستگاه اکسیژن از محل هیات امنای صرفه‌جویی ارزی جهت ارسال به شهرستان مریوان تامین و به این دانشگاه اهدا شد.

وی بیان کرد: دستگاه اکسیژن ساز مذکور با ظرفیت ۶۰۰  لیتر  با توجه به نیاز ویژه بیماران مبتلا به کرونا، جهت بیمارستان فجر مریوان تهیه شده است که در روزهای آتی نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح  کرد: با توجه به افزایش بیماران و همچنین نیاز بیشتر به اکسیژن جهت درمان بیماران مبتلا به کرونا به خصوص در بخش‌های ویژه تهیه این دستگاه از جمله نیازهای ضروری بیماران مبتلا به کرونا است.

دکتر فلاحی  تاکید کرد: برخی از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که دچار عارضه حاد تنفسی یا بیماری زمینه‌ای هستند ممکن است بخاطر کمبود امکانات درمانی با توجه به حجم بالای مبتلایان به این ویروس جان خود را از دست بدهند لذا اقدامات خیرخواهانه برای خرید تجهیزات بیمارستانی می‌تواند جان همشهریان را نجات دهد.

وی  گفت: تامین دستگاه اکسیژن‌ساز مذکور حاصل مساعدت وزیر بهداشت، تلاش مداوم و موثر رئیس و معاون درمان دانشگاه و پیگیری نماینده مردم شهرستان مریوان در مجلس شورای اسلامی بوده است.

مدیر روابط عمومی  دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شهروندان درخواست کرد : با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، خودداری از تجمع در اماکن عمومی  و همچنین ماندن در خانه، به قطع زنجیره این ویروس کمک کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.