یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

اولین جلسه شورای مرکزی جدید کانون پیوند دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

۱

در این جلسه، میلاد نامدار به عنوان دبیر جدید کانون پیوند انتخاب گردید. دبیری این کانون را پیش تر، مرسل محمدنژاد بر عهده داشت. در ادامه نیز، اعضای جدید و پیشین شورای مرکزی به گفت و گو و تبادل نظر پرداختند و فعالیت های انجام یافته و نیز تعیین و مطرح کردن اهداف آینده کانون در ایام کرونایی مورد بررسی قرار گرفت. 

به گزارش مفدا تبریز، اولین جلسه شورای مرکزی جدید کانون پیوند دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور اعضای جدید و قبلی این کانون در روز چهارشنبه، ۳۰ مهر ماه سال جاری، در اتاق جلسات کانون های فرهنگی دانشگاه در مجتمع فرهنگی و رفاهی امید برگزار شد. 

در ابتدای این جلسه، میلاد نامدار به عنوان دبیر جدید کانون پیوند انتخاب گردید. دبیری این کانون را پیش تر، مرسل محمدنژاد بر عهده داشت. در ادامه نیز، اعضای جدید و پیشین شورای مرکزی به گفت و گو و تبادل نظر پرداختند و تقسیم وظایف بین اعضای شورای مرکزی کانون پیوند انجام گرفت. 

دبیر جدید کانون پیوند در گفت و گو با مفدا تبریز اظهار کرد: در اولین جلسه شورای مرکزی کانون پیوند، فعالیت های انجام یافته و نیز تعیین و مطرح کردن اهداف آینده کانون در ایام کرونایی مورد بررسی قرار گرفت. 

میلاد نامدار با اشاره به اینکه این کانون در هفته فرهنگی دانشگاه در سال گذشته، برنده تندیس برترین کانون و پرمخاطب ترین کانون دانشگاه شد، ادامه داد: برگزاری مراسمات ازدواج دانشجویی، پیگیری خوابگاه های متاهلی و وام ازدواج، برنامه اوتیسم و خانواده، مسابقه عکاسی رمضان و خانواده، کارگاه های روانشناسی با همکاری اداره بهداشت، همایش بزرگ لیلی و مجنون و کلبه عاشقانه، برنامه جامع حمایت از سیل زدگان لرستان با همکاری تمامی کانون ها و تولید مجموعه نشریه های پیوند، نمونه ای از فعالیت های انجام یافته توسط کانون پیوند است. 

وی ایجاد صندوق و کمپین حمایت از دانشجویان متاهل را از مهمترین برنامه های آینده کانون پیوند معرفی کرد و افزود: انعقاد قرارداد با تولیدی ها جهت تامین آسان وسایل رفاهی و کمک به فرایند تولید ملی و پیگیری جدی مشکلات زوجین دانشجو  از دیگر برنامه های مهم این کانون در روزهای آینده هستند. 

دبیر کانون پیوند، اعتلا و ارتقای سطح فرهنگی دانشگاه در حوزه ازدواج ایرانی اسلامی و تشکیل خانواده را از اهداف شکل گیری این کانون دانست و گفت: برقراری تعادل در سلامت جسمی و روانی دانشجویان، اطلاع رسانی و افزایش آگاهی جهت تحکیم بنیان خانواده و تبیین و ترویج سبک زندگی اسلامی از دیگر اهداف کانون پیوند است. 

میلاد نامدار، پاسخ مناسب به ضرورت آموزش های پیش از ازدواج و ضرورت مشاوره قبل ازدواج را از هدف های کانون پیوند خواند و ادامه داد: همکاری با سایر کانون ها و واحدهای دانشجویی، آشناسازی بیشتر والدین با وظایفشان در دوره حساس دانشجویی و ایجاد کانال ارتباطی دانشگاه با خانواده به منظور اطلاع رسانی در پیشگیری از بحران، شرایط اضطراری و استرس های زندگی دانشجویی از اهداف شکل گیری این کانون است. 

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه  برگزاری کارگاه های مهارت های زندگی و روان شناختی و همایش ها درباره ازدواج را از اهداف و برنامه های کانون پیوند است، افزود: انجام پژوهش های فرهنگی برای شناخت مشکلات دانشجویی در امر ازدواج و تهیه نشریه، بروشور و معرفی کتاب از دیگر فعالیت های این کانون است. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.