سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰

برگزیدگان جشنواره "خاطره‌نویسی عهد جانانه" اعلام شد

مفدا مشهد

دبیر جشنواره کشوری "خاطره‌نویسی عهد جانانه" نتایج برگزیدگان این جشنواره را در سه بخش دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارمندان اعلام کرد.

به گزارش مفدا مشهد،  برگزیدگان جشنواره "خاطره‌نویسی عهد جانانه" اعلام شد.

محمدامین حبیبی مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با اعلام این خبر و ضمن تقدیر از استقبال خوب کادر سلامت سراسر کشور برای حضور در این جشنواره، بیان کرد: از ابتدای شیوع بحران کرونا در کشور با کانون‌های دانشگاه علوم پزشکی جدی‌شاپور اهواز جلساتی را برگزار کردیم و در آنجا پیشنهاد شد این جشنواره را برگزار کنیم که خوشبختانه با تایید مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت این جشنواره خاطره نویسی به صورت کشوری برگزار شد.

وی افزود: مبارزه با کرونا و تلاش کادر سلامت دفاع مقدس دوم است و ما تلاش کردیم تا گوشه‌ای از خاطرات و زحمات کادر سلامت، اساتید، رزیدنت‌ها و...را ثبت و منتشر کنیم.

حبیبی همچنین اشاره کرد:  در طول این جشنواره ۲۹۹ اثر توسط ۲۱۰ شرکت‌کننده به دبیرخانه این جشنواره راه پیدا کرد که با توجه به فراگیری این جشنواره و درگیری دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی و کادر درمان استقبال خوبی از جشنواره صورت گرفت. خوزستان رتبه نخست ثبت آثار قرار دارد؛ پس از آن به ترتیب استان‌های  خراسان، استان فارس و استان تهران در رتبه دوم تا چهارم و در نهایت استان اصفهان، لرستان و آذربایجان در رتبه‌های بعدی  قرار دارند.

او درباره داوری آثار توضیح داد: داورهای زیادی برای بررسی آثار پیشنهاد و مدنظر قرار داشتند اما به پیشنهاد اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت دکتر ناصر پروانی نویسنده و شاعری که سابقه داوری در جشنواره بین‌المللی سیمرغ را در کارنامه دارد آثار را در قالب‌های متنی، صوتی و تصویری بررسی کردند. البته ملاک داوری آثار قالب اثر نبود و آثار صوتی و تصویری مانند آثار مکتوب مورد توجه و بررسی قرار گرفتند.

دبیر جشنواره کشوری "خاطره‌نویسی عهد جانانه" درباره اختتامیه این جشنواره بیان کرد: امیدواریم در یک برنامه‌ آنلاین با حضور دکتر سیماسادات لاری معان فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اختتامیه این جشنواره را به صورت مجازی و با حضور افرادی برگزیده برگزار کنیم.

حبیبی در پایان اشاره کرد: در پایان جشنواره از آثار برگزیده یا مورد تایید داور جشنواره کتابی نفیس برگرفته از خاطرات ارزشمند متخصصین و دانشجویان و کادر سلامت تدوین و چاپ خواهد شد تا بتوانیم بخشی از این خاطرات را به جامعه سلامت به صورت مدون عرضه کنیم.

جشنواره کشوری "خاطره نویسی عهد جانانه" با حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و به همت دانشگاه علوم پزشکی اهواز در محورهای پنجگانه "خاطرات کادر درمان در مراکز درمانی و بهداشتی"، "خاطرات دانشجویان از فعالیت‌های فرهنگی و جهادی"، "خاطرات دانشجویان در خط مقدم مقابله با کرونا"، "خاطرات کارکنان و دانشجویان نظام سلامت در دوران بیماری" و "خاطرات خانواده کادر درمان در دوران شیوع بیماری" برگزار شد.

گفتنی است خانمها: سیده الهام شمسیان و اعظم صادقی و آقای عبدالله خدادادی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بخش کارمندی این مسابقه حایز رتبه های اول و دوم شدند.

برگزیدگان مسابقه کشوری خاطره‌نویسی عهد جانانه  عبارتند از:

بخش دانشجویی:

بخش کارمندی:

بخش اساتید:

اخبار مرتبط

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.