سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵

اولین جلسه هیات رئیسه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به ریاست سرپرست دانشگاه برگزار شد

دانشگاه علوم بهزیستی

اولین جلسه هیات رئیسه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به ریاست دکتر حمیدرضا خانکه سرپرست دانشگاه با حضور همه اعضای هیات رئیسه در سالن اجتماعات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ دکتر حمیدرضا خانکه سرپرست دانشگاه در ابتدای این نشست، طی سخنانی فرارسیدن ماه ربیع را تبریک گفت و زمان تشکیل جلسات هیات رئیسه را مانند گذشته، در روزهای دوشنبه هر هفته اعلام کرد.

    وی با اشاره به نشست مشترک روز گذشته با دکتر خراسانی معاون درمان دانشگاه و مدیران زیرمجموعه این معاونت، افزود: گزارش دکتر خراسانی از اقدامات انجام شده طی دو سال گذشته نشان می دهد که کارها خیلی خوب پیش رفته و موجب بالندگی دانشگاه شده است.

   سرپرست دانشگاه همچنین به وضعیت بحرانی شیوع کرونا در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: اقدامات معاونت درمان از آغاز همه گیری کرونا بسیار خوب بوده ، مخصوصا در بیمارستان روانپزشکی رازی، اقدامات خوبی شده ، ولی همه می دانیم که کنترل بیماران روانی برای رعایت پروتکل های بهداشتی، سخت است و باید ملاحظات و مراقبت های خودمان را در این مرکز بیشتر کنیم و شرط احتیاط را بلحاظ کاهش تجمعات، رعایت فاصله اجتماعی، و موارد بهداشتی در نظر بگیریم.

   در ادامه، همه معاونان دانشگاه ضمن تقدیر و تشکر از خدمات صادقانه دکتر عرب رئیس سابق دانشگاه و آرزوی سلامتی و موفقیت برای دکتر خانکه در مسئولیت جدید، مروری از چگونگی فعالیت معاونت مربوطه طی ماه های اخیر و در ایام همه گیری کرونا داشتند و دکتر خانکه نیز توصیه های لازم در هر بخش را بیان داشت.

   سرپرست دانشگاه در قالب توصیه هایی که ارائه نمود، به دغدغه های دانشجویان در این ایام اشاره کرد و از معاون آموزشی دانشگاه خواست تا اساتید با استفاده از روش های مختلف، تماس بیشتری با دانشجویان داشته باشند و ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، ارتباط خود را با دانشجویان حفظ کرده و در این زمینه، از تجربه کشورهای دیگر مانند آلمان استفاده کنند.

   دکتر خانکه در بخش دیگری از سخنانش پیرامون حوزه درمان، بر مراقبت و حفظ سلامتی پرسنل و کادردرمانی در تمامی مراکز تابعه تاکید کرد و افزود: با توجه به شرایط بحرانی همه گیری کرونا در فصول پائیز و زمستان، اجرای روش های پیشگیرانه برای دوری از هرگونه آلودگی و تامین مایحتاج در این زمینه، ضروری است.

   در ادامه ، حجت الاسلام والمسلمین افشاری مسئول نهاد نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز با تبریک به مناسبت ایام مبارک ماه ربیع ، و قدردانی از دکتر عرب که منشاء خدمات ارزشمندی شدند و آرزوی موفقیت برای دکتر خانکه در انجام مسئولیتی که بعهده گرفته اند، روایتی از امام صادق (ع) در وصف امیرالمومنان (ع) که چگونه علی (ع) شد، بیان داشت.

   وی در بیان این روایت گفت که " دوری از هرگونه چاپلوسی، رعایت امانتداری و دوری از مسایل غیراخلاقی " در هر مسئولیتی لازم است ، ضمن آنکه وجود حداقل ها (مانند انجام نماز، روزه، رفتن به حج و...) برای خوب بودن فردی که جهت مسئولیتی انتخاب می شود، کافی نیست. بلکه توانمندی آن فرد نیز نسبت به کار و مجموعه ای که درآن فعالیت خواهد داشت ، ملاک است و در اینجاست که توجه به تربیت مدیران توانمند از میان جوانان ضروری بنظر می رسد، ولی متاسفانه در  کشور ما کمتر به آن توجه می شود.

   در ادامه این جلسه، اصلاح سه دستورالعمل آموزشی از سوی معاون آموزشی دانشگاه مطرح شد که با تبادل نظر در خصوص آنها، با نظر جمع، تصمیم گیری روی این مباحث، به بررسی بیشتر و تصمیم نهایی هیات امنای دانشگاه موکول شد.

   گفتنی است، دکتر امیرمسعود عرب رئیس سابق دانشگاه بنا به خواست سرپرست جدید دانشگاه در این جلسه شرکت داشت و در سخنان کوتاهی ضمن  تشکر از معاونان و همه مدیران که طی دو سال اخیر مسئولیت بخش های مختلف را بعهده داشتند، برای موفقیت و توفیق هرچه بیشتر دکتر خانکه در مسئولیت سرپرستی و پیشبرد اهداف دانشگاه دعا کرد.

    در این جلسه همچنین با اعطای لوح و اهدای هدیه از خدمات صادقانه دکتر بابک گراوند طی مدت مسئولیت معاونت توسعه مدیریت دانشگاه قدردانی ، و دکتر مهرداد فرخی عضو هیات علمی دانشگاه بعنوان معاون جدید توسعه مدیریت دانشگاه معرفی شد که خبر مربوط به این بخش از جلسه ، متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.