دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸

درخواست فرزند شهید عباس بابایی از رهبر فرزانه انقلاب؛

حکمی برای فعالیت فیلمسازان دفاع مقدس صادر کنید

 رونمایی از پوستر کتاب "مردانی حوالی خورشید" با حضور دکتر لاری و همرزمان شهید بابایی

سلما بابایی فرزند شهید عباس بابایی در مراسم رونمایی از پوستر بخش "مسابقه کتاب‌خوانی" جشنواره بین‌المللی سیمرغ خطاب به رهبر معظم انقلاب گفت: به دلیل سنگ اندازی‌هایی که وجود دارد، در مسیر الگو سازی زندگی شهدای دفاع مقدس موفق نبوده‌ایم که همین جا به عنوان فرزند شهیدی که دستی بر حرفه فیلمسازی دارد عاجزانه و ملتمسانه از رهبر فرزانه انقلاب تقاضا دارم که حکمی برای فیلمسازان عرصه دفاع مقدس صادر کنند تا زندگی سراسر درس شهدای دفاع مقدس به دست علاقمندان این حوزه ساخته و پرداخته شود.

 به گزارش مفدا، سلما بابایی فرزند شهید بابایی در مراسم رونمایی از پوستر بخش "مسابقه کتاب‌خوانی" جشنواره بین‌المللی سیمرغ که با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و عوامل کتاب "مردانی حوالی خورشید" به عنوان کتاب معرفی شده برای شرکت علاقمندان در این بخش از جشنواره انجام شد، ضمن تشکر از وزیر بهداشت و کارکنان بهداشت و درمان در مبارزه با بیماری کرونا، گفت: در این مدت شیوع ویروس کرونا، خود را مدیون گروه پزشکی و کادر بهداشت و درمان می‌دانم و از جانب خود، برادرانم و ملت ایران، تشکر ویژه دارم از این حجم وسیع از ایستادگی در برابر این بیماری و اعتقاد دارم این ایثار و رشادت کمتر از رشادت‌های بی‌نظیر هشت سال دفاع مقدس نیست.

وی اضافه کرد: شهدایی که در این مسیر جان خود را از دست دادند به همان اندازه شهدای دفاع مقدس ارزشمند هستند؛ در این میان هدف یکی است، شهدای دفاع مقدس ایستادند تا دشمن وارد خاک کشور نشود و از انقلاب اسلامی در برابر هجمه دشمن محافظت کردند و همین هدف متعالی را گروه پزشکی به یک شکل دیگر دنبال می‌کنند.

بابایی اقدام معاونت فرهنگی ‌و دانشجویی وزارت بهداشت را در معرفی کتابی در خصوص شهدای دفاع مقدس امری زیبا و اقدامی ستودنی عنوان کرد و بیان داشت: من فیلم ساز هستم و در این حرفه از روز ابتدا هدفی داشتم، راهی را برگزیدیم که تلاش دارد داستان زندگی بزرگانی را به تصویر بکشد که کمتر جوانان امروز ما آنان را شناخته‌اند، در حالی که این افراد می‌توانند الگوی جوانان کشور در تلاش، علم، استقامت، توکل، ایمان، ایثار، اخلاص، از خودگذشتگی و... شوند.

فرزند شهید بابایی با بیان این‌که این عزم، ایستادگی و رفتن و جان خود را فدا کردن باید برای جوانان امروز بیان شود، خاطر نشان کرد: اگر ما ثبت و ضبط کردن این ایثار و فداکاری را بر عهده نگیریم و اکنون از زبان گویای این رزمندگان که حقایق بسیاری را دیدند و در سینه دارند، واقعیات دوران دفاع مقدس را ننویسیم؛ چگونه می‌توانیم گنجینه گران‌بهای تاریخ دفاع مقدس را زنده نگاه داریم.

وی اضافه کرد: همه ما وظیفه داریم که به شکل مکتوب، فیلم و تصویر این حقایق را ثبت و ضبط کنیم تا مردم تاثیر بپذیرند و از این طریق برای جونان خود الگو سازی کنیم، البته در این مسیر موفق نبوده‌ایم که سنگ اندازی‌هایی که در این مسیر وجود دارد موجب این عدم موفقیت است.

بابایی در پایان خطاب به رهبر معظم انقلاب گفت: من به عنوان فرزند شهیدی که دستی در حرفه فیلمسازی دارد از رهبر فرزانه انقلاب عاجزانه و ملتمسانه تقاضا دارم که حکمی برای فیلمسازان عرصه دفاع مقدس صادر کنند تا زندگی سراسر درس و بزرگی شهدای دفاع مقدس به دست علاقمندان این حوزه ساخته و پرداخته شود.

گفتنی است در انتهای این مراسم رونمایی از پوستر بخش "مسابقه کتاب‌خوانی" جشنواره بین‌المللی سیمرغ با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و عوامل کتاب "مردانی حوالی خورشید" به عنوان کتاب معرفی شده جهت شرکت علاقمندان در این بخش از جشنواره انجام شد./انتهای پیام

کدخبرنگار: ۱۰۵۳۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.