شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷

آمار ابتلا به کرونا در استان در مقایسه با متوسط کشوری بسیار بالا است

مفدا تبریز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در سه روز گذشته اکیپ های مختلف در سطح شهر مستقر شده و نظارت های لازم را انجام دادند که بر اساس گزارشات واصله رعایت فاصله گذاری در سطح شهر تبریز زیر ۶۰ درصد می باشد که مشکل جدی است.

به گزارش مفدا تبریز، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی برای برون رفت از وضعیت قرمز کرونایی گفت: میزان رعایت فاصله اجتماعی در تبریز زیر ۶۰ درصد است.

دکتر عباسعلی درستی با تاکید بر اینکه در تمام دنیا رعایت پروتکل های بهداشتی، رمز کنترل بیماری است، افزود: شرایط آذربایجان شرقی در بدترین وضعیت از اولین روز شیوع ویروس کرونا تا به امروز می باشد.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی ۵ درصد جمعیت کشور را داراست ، گفت: متاسفانه آمار ابتلا در استان در مقایسه با متوسط کشوری بسیار خراب است .

دکتر درستی ادامه داد: به رغم اینکه درصد ابتلا در استان ما پایین است، ولی شرایط بسیار نامناسب است، به طوری که بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی اظهار کرد: اگر شرایط کنترل نشود، وضعیت بدتر خواهد شد و با ادامه روند افزایش بیماری در آینده نزدیک برای ارایه خدمات درمانی به سایر بیماران همچون سراطانی ها، دیالیزی ها و بیماران خاص با مشکل مواجه خواهیم شد .

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در سه روز گذشته اکیپ های مختلف در سطح شهر مستقر شده و نظارت های لازم را انجام دادند که بر اساس گزارشات واصله رعایت فاصله گذاری در سطح شهر تبریز زیر ۶۰ می باشد که مشکل جدی است.

وی ادامه داد: حتی در مطب های پزشکان نیز این فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی شود و زیر ۵۰ درصد است، باید از پزشکان درخواست شود ساعات حضور خود در مطب را افزایش داده و حضور بیماران در مطب کنترل و از ازدحام خودداری شود.

دکتر درستی اضافه کرد: در داروخانه ها نیز در قسمت داخلی برای شاغلان، پروتکل های بهداشتی رعایت می شود، ولی در بخش بیرونی که ارباب رجوع حضور دارد، رعایت فاصله گذاری اجتماعی زیر ۴۰ درصد است.

وی افزود: در آرامستان ها نیز ۶۰ درصد مردم از ماسک استفاده می کنند، ولی فاصله گذاری اجتماعی زیر ۵۰ درصد است، ضمن اینکه در نانوایی ها درصد فاصله گذاری اجتماعی در صف ۳۰ درصد است و استفاده از ماسک نیز ۵۰ درصد می باشد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: در مجتمع های تجاری، پایانه های مسافربری با مشکلات جدی عدم رعایت فاصله گذاری و عدم استفاده از ماسک مواجه هستیم.

وی یادآور شد: اگر شرایط موجود کنترل نشود، در روزهای آتی وضعیت استان بدتر خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.