پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵

در حاشیه جلسه معاون فرهنگی و دانشجویی با مسئولین خوابگاه ها مطرح شد؛

ممنوعیت حضور غیر ضروری و بدون ضابطه دانشجویان در خوابگاه ها

خوابگاه

نشست معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان و جمعی از کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی با مسئولین خوابگاه های دانشجویی دانشگاه برگزار شد و در خصوص مشکلات حال حاضر خوابگاه های دانشجویی بحث و تبادل نظر انجام گرفت.

به گزارش مفدا کرمان، در ابتدای این جلسه بارونی ضمن تاکید بر عدم موافقت با حضور غیرضروری دانشجویان در خوابگاه، ابعاد حقوقی سهل انگاری در این موضوع را گوشزد کرد.
 وی با اشاره به صعودی شدن چندباره شیوع ویروس کرونا در کشور و استان و همزمانی ویروس کووید 19 با آنفلوآنزای فصلی، رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از سوی ناظم‌ها و دانشجویان را خواستار شد و تاکید کرد : ضروری است که دلیل حضور دانشجویان در خوابگاه موجه باشد و مدت زمان اقامت آن ها معین گردد چرا که هر لحظه ممکن است ستاد ملی مصوبات تازه ای برای دانشگاه ها ارائه کند.
 در ادامه مسئولین خوابگاه‌ها به گزارش تعداد ساکنین، دلایل حضور ایشان در خوابگاه‌ها و ارائه گزارش رعایت شیوه نامه‌ها پرداختند. ناظمه‌ها و مسئولین تاسیسات نیزبه بیان مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

 مسئول خوابگاه 22 بهمن با اشاره به مشکل فشار آب این خوابگاه و همینطور سقف سرویس‌های بهداشتی خوابگاه، خواستار رسیدگی به این مشکلات شد.
 نوسان برق و امکان سوختگی لامپ های خوابگاه و نیز مشکل عدم توزیع ماسک، مشکلات حوزه توزیع غذا و مسائل مربوط به نیروی خدمات توسط مسئول خوابگاه ام ابیها مطرح شد.
 مسئول خوابگاه طه نیز ضمن عنوان کردن مشکلات کمبود میز و صندلی‌های آشپزخانه و سوویت‌های این خوابگاه، به بیان مشکلات فنی تردمیل این خوابگاه، عدم توزیع کافی اقلام بهداشتی و کم بودن تعداد جاروبرقی‌های خوابگاه، که سبب بروز نارضایتی بین دانشجویان شده است، پرداخت و رفع این مشکلات را خواستار شد.
 در رابطه با خوابگاه گلستان نیز عدم وجود ساز و کار کنترلی برای تردد دانشجویان در خوابگاه و عدم وجود نگهبانی از جمله مسائل مطروحه بود.  مسئول خوابگاه سجاد نیز به طرح مشکل اینترنت این خوابگاه پرداخت. در پایان نیز دکتر بارونی ضمن تشکر از مسئولین خوابگاه‌ها جهت حضور در جلسه و بیان مشکلات، از اراده و عزم معاونت فرهنگی و دانشجویی برای رفع مشکلات خبر داد و تاکید کرد تلاش می کنیم پیوسته مجموعه معاونت پیگیری جهت رفع مشکلات است و امیدواریم که بتوانیم با همدلی موجود در فضای دانشگاه علی رغم دشواری های موجود کشور به مشکلات فائق آییم.

خبرنگار: علی نخعی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.