پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳

برگزاری چهارمین جلسه کمیته تخصصی نقش مشارکت‌های مردمی در پیشگیری از ویروس کرونا

برگزاری چهارمین جلسه کمیته تخصصی نقش مشارکت‌های مردمی در پیشگیری از ویروس کرونا

چهارمین جلسه کمیته تخصصی با عنوان نقش مشارکت‌های مردمی در پیشگیری و کنترل اپیدمی کرونا برگزار شد.

به گزارش مفدا کردستان و به نقل از وبدا کردستان، با حضور معاون امور بهداشتی، رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی، مدیر سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت، نماینده پیام گزاران سلامت، رئیس خانه مشارکت مردم  در سلامت و دیگر اعضاء، چهارمین جلسه کمیته تخصصی با عنوان  نقش مشارکت‌های مردمی در پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در محل ستاد مرکزی دانشگاه تشکیل شد.

دکتر ابراهیم  قادری معاون امور بهداشتی دانشگاه در این جلسه ضمن قدردانی از زحمات تشکل های مردمی جهت  کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا، اظهار کرد: ۲ هفته آینده ایام  طلایی در راستای پیشگیری از پیک مجدد کرونا و گذر از این بحران است که در این خصوص نیازمند مشارکت آحاد مردم، استفاده از پتانسیل تشکل‌های مدنی طبق سایر عرصه‌ها و اقدام سریع در این حوزه هستیم.

دکتر  ذکایی رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی  در ادامه این جلسه  گزارش کاملی از وضعیت موجود شیوع کرونا و روند اجرای مصوبات جلسات پیشین  " کمیته نقش مشارکت‌های مردمی در کنترل و پیشگیری ویروس کرونا  " را  ارائه دادند.

همچنین  در ادامه دکتر بهرام  کندایی مدیر سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت از برگزاری جلسه آموزشی به منظور اجتناب از دخالت دادن پیش فرض های ذهنی در شناسایی علل عدم تغییر رفتارهای سلامتی مطلوب با هدف هوشمند و اثر بخش نمودن آموزش ها با استفاده از تفکر نقادانه جهت نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد و خیرین در شهریور ماه خبر داد.

در پایان پیشنهادات اعضای حاضر در جلسه جهت کنترل ویروس کرونا و پیشگیری از پیک مجدد این ویروس مورد بررسی قرار گرفت و جهت  برنامه ریزی صحیح در زمینه استفاده حداکثری از دو هفته طلایی پیشرو، تأکید شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.