پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۸

با برنامه ریزی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد؛

جلسه هم اندیشی اساتید مشاور با موضوع ارتقا سلامت روان دانشجویان

جلسات معاونت فرهنگی دانشجویی

جلسه هم اندیشی اساتید مشاور روز یکشنبه ۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۹ در محل دفتر معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد.

به گزارش مفدا کرمان، دکتر رضا ملک پور معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، دکتر محسن بارونی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمان و فاطمه محمدی راد مسئول اداره مشاوره دانشجویی این دانشگاه در این جلسه حضور داشتند.

 در ابتدای این جلسه دکتر محسن بارونی ضمن اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه ها، به اهمیت برنامه ریزی هدفمند در سطح کلان مدیریتی جهت ارتقا سلامت روان دانشجویان اشاره کرد.

فاطمه محمدی راد نیز با اشاره به آیین نامه وزارت بهداشت از معاونت آموزشی خواست تا نسبت به برقراری هسته مشاور در دانشکده ها اقدامات لازم را انجام دهد و دانشجویان بتوانند به راحتی مشکلاتشان را با اساتیدشان بیان کنند. اساتید نیز با حمایت از اداره ی مشاوره به ارتقا و برنامه ریزی فعالیت های آن کمک کنند.

هدف اصلی از تشکیل این جلسه یادآوری نقش بسیار پررنگی بود که اساتید مشاوره در حیطه های روانشناختی می توانند در کنار اداره مشاوره و همراه با حل مشکلات تحصیلی دانشجویان داشته باشند. همچنین از سوی رییس اداره مشاوره گفته شد که قطعا اداره مشاوره نیز در پاسخ به خواسته های اساتید مشاور کاملا فعال و پویاست.

در پایان دکتر ملک پور خواستار تشکیل جلسه ای با رئیس هسته مشاوره تحصیلی در دانشکده پزشکی و حضور مداوم وی در جلسات آتی شد.

همچنین معاون آموزشی دانشگاه حمایت کامل دانشگاه علوم پزشکی کرمان در زمینه فعالیت های مشاوره ای را اعلام کرد و به شروع فعالیت ها در ابتدای سال تحصیلی جدید تاکید نمود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.