چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد: تخفیف ۲۵ درصدی برای دانشجویان شهریه پرداز

دکتر ابوالفضل باقری فرد

  معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران از تخفیف ۲۵ درصدی برای دانشجویان شهریه پرداز این دانشگاه خبر داد.


به گزارش مفداایران به نقل از روابط عمومی دانشگاه، دکتر ابوالفضل باقری فرد گفت: بر اساس تصمیم هیات رییسه، دانشجویان شهریه پرداز دانشگاه علوم پزشکی ایران در ترم مهر ۱۳۹۹ از تخفیف ۲۵ درصدی برخوردار می شوند.
وی با اشاره به جمعیت ۱۰ درصدی دانشجویان شهریه پرداز در دانشگاه علوم پزشکی ایران، افزود: این تخفیف شامل تمامی دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی به غیر از دانشجویان فوق تخصص می شود.
دکتر باقری فرد گفت: این تصمیم به دلیل شرایط اقتصادی کشور و به منظور کمک به دانشجویان و خانواده های آنها گرفته شده و پیش از این هم تقسیط شهریه دانشجویانی که شرایط خاص داشتند، انجام می شد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران در ادامه گفت: آموزش دانشجویان در ترم جاری به صورت ترکیبی یعنی هم حضوری و هم مجازی انجام می شود اما تلاش شده تا جایی که امکان دارد، آموزش ها مجازی باشند.
وی با بیان اینکه در تمامی گروه های آموزشی، نشست های تخصصی برگزار شده تا دروسی که امکان مجازی شدن دارند، شناسایی شوند، افزود: آموزش ها در اکثر رشته ها ۲۰ تا ۵۰ درصد و حتی در برخی از آنها تا ۸۰ درصد مجازی شده اند؛ در واقع آموزش های مجازی در هیچ گروهی کمتر از ۲۰ درصد نیست.
دکتر باقری فرد گفت: در طول چند ماه گذشته سعی کردیم تمامی زیرساختها برای آموزش مجازی، آزمون مجازی و همچنین آزمون حضوری اما الکترونیک تقویت شوند و برای هر یک از این سه حوزه با نظر متخصصان مربوطه، شیوه نامه تهیه شده و به زودی در شورای آموزشی دانشگاه نیز تصویب می شوند.
وی افزود: با افزایش ظرفیت مرکز آزمون الکترونیک از ۲۵۰ به ۳۵۰ صندلی، برخی آزمونها که اساتید نیاز به ارزیابی دقیق تری از دانشجویان دارند، به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی در این مرکز برگزار می شوند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اهمیت کیفیت آموزش های مجازی، گفت: تمامی اعضای هیات علمی و کارشناسان آموزش های لازم را دیده اند و در این ترم علاوه بر توجه به کمیت آموزش های مجازی، کیفیت آموزش ها هم پایش می شوند.
وی در پایان با بیان اینکه برنامه ریزی برای دانشجویان بالینی به عهده معاونان آموزشی بیمارستانها قرار گرفته، افزود: چون شرایط بیمارستان ها به جهت میزان درگیری با بیماری کرونا متفاوت است، تصمیم گیری در مورد تعداد و نحوه حضور دانشجویان بالینی به معاونان آموزشی همان بیمارستان تفویض شده است.

تهیه و تنظیم: دزفولی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.