پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷

صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت منتشر کرد؛

راهنمای بازپرداخت تسهیلات دانش آموختگان دانشگاه های علوم پزشکی

ر فاه

دانش آموختگان می توانند از سامانه https://students.srd.ir صندوق رفاه، نسبت به بازپرداخت اقساط خود در سررسید تعیین شده، اقدام نمایند. همچنین می توانند درخواست خود را در سامانه ثبت و مجوز مورد نظر را دریافت کنند. 

به گزارش مفدا تبریز، صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نحوه  بازپرداخت تسهیلات دانش آموختگان دانشگاه های علوم پزشکی را منتشر کرد. 

در اطلاعیه صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت آمده است: هدف از ایجاد صندوق رفاه دانشجویان، ایجاد زمینه مناسب جهت رشد استعدادها و کمک به وضع تحصیلی و معیشت دانشجویان بوده است و با عنایت به اینکه یکی از منابع تامین بودجه صندوق از محل بازگشت اقساط است، از دانشجویان انتظار می رود با پرداخت به موقع اقساط تسهیلات دریافتی، صندوق رفاه را در راستای تسریع ارائه خدمات بهتر به دانشجویان یاری کنند. 

بر اساس این گزارش، نحوه بازپرداخت به شرح ذیل است: 

*در زمان پایان تحصیل، پیامک ایجاد فیش های بازپرداخت و تاریخ شروع اقساط برای دانش آموختگان ارسال می گردد و می بایست از طریق سامانه صندوق، در سررسید تعیین شده (حداکثر شش ماه پس از فراغت از تحصیل) اقساط خود را به صورت الکترونیکی واریز نمایند. بدیهی است چنانچه دانش آموخته قبل از مهلت مذکور درخواست مجوز نماید، بازپرداخت اقساط از تاریخ صدور مجوز شروع خواهد شد. 

*آن دسته از دانش آموختگانی که بدهی های خویش را بعد از سررسید تعیین شده بازپرداخت نمایند، مشمول خسارت تاخیر تادیه بر مبنای ۱۲درصد سالانه و به صورت روزشمار، به هنگام پرداخت اقساط خواهند شد. 

*در صورت عدم بازپرداخت اقساط پس از گذشت ۶ ماه از تاریخ سررسید، کل بدهی تبدیل به دین حال شده و صندوق مجاز است در جهت وصول مطالبات معوق و هزینه های متعلقه، نسبت به صدور اظهارنامه و اجرائیه اقدام نماید. 

*فارغ التحصیلانی که متقاضی دریافت اصل دانشنامه و ریز نمرات هستند، ملزم به بازپرداخت کامل بدهی های خویش به صندوق رفاه دانشجویان هستند. 

*فارغ التحصیلانی که متقاضی دریافت مجوز پروانه دائم، تاسیس مطب، داروخانه، آزمایشگاه، مسئولیت فنی و... هستند در صورت بازپرداخت منظم بدهی های خویش طبق سررسید اوراق می توانند اقدام به درخواست مجوز مشروط نمایند. 

*امور آموزشی دانشگاه ها می بایست طبق دستورالعمل صندوق نسبت به معرفی پذیرفته شدگان مقاطع ناپیوسته به محض پذیرش اقدام نمایند و از علام اتمام تحصیل این دسته از دانشجویان تا اخذ تسویه از صندوق خودداری کنند. 

*دانشگاه ها و مراکز خدمات آموزشی موظفند قبل از صدور هر گونه گواهی نامه و یا تاییدیه های موقت تحصیلی برای دانش آموختگان، نسبت به استعلام و بلامانع بودن آن از صندوق اقدام نمایند. 

شایان ذکر است دانش آموختگان می توانند از سامانه https://students.srd.ir صندوق رفاه، نسبت به بازپرداخت اقساط خود در سررسید تعیین شده، اقدام نمایند. همچنین می توانند درخواست خود را در سامانه ثبت و مجوز مورد نظر را دریافت کنند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.