چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸

ذائقه خود را تغییر ندهیم

تغییر ذائقه

نوشته زیر، حاصل قلم خانم معصومه مهدیار، مربی حفظ قرآن کریم از دانشکده علوم و معارف قرآنی می باشد که برای مفدا شیراز ارسال شده است.

حتما دیدین افرادی را که غذای خودشون را شور و پر نمک می خورند یا مثلا کسانی که سوسک و موش و مار و مارمولک می خورند و البته خوش دارند به خوردن آنها. شاید اگر مرغ بریان و یا غذای سالم بخورند هیچ لذتی نبرند که از خوردن گوشت خوک می برند و این همان تغییر ذائقه هست. اگر ذائقه شما رفت به سمت این که حال خودت را با لهو و لعب و شراب و قمار خوش کنید، دیگر از نماز و سلام و صلوات لذت نمی برید، از مسجد و ذکر فرار می کنی و از پاک زیستن می هراسی و این همان تغییر ذائقه هاست.

اول گم شدن و ندیدن و در پایان سقوط و هلاکت. چون خلقت تو به اندک رضایت نمی دهد تا  آخرش خواهی رفت یا همیشه ناراضی خواهید بود. خلقت تو چنین است، اینگونه آفریده شده ای بر این اساس میل به بی نهایت و رسیدن به ابدیت، میلی که ابلیس می تواند با کمک آن تو را به بیراهه بکشاند. با اینکه خودت با استفاده درست از نشانه هایی که از آسمان برایت ارسال شده تا یک قدمی خالقت اوج بگیری و او بفرماید فاصله ما به اندازه یک کمان یا کمتر است. (سوره نجم آیه ۹)

خانم معصومه مهدیار، مربی حفظ قرآن دانشکده علوم و معارف قرآنی

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.