چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۳

در جلسه شورای دبیران انجمن‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز مطرح شد؛

تاکید بر ایجاد بستر مناسب برای حمایت همه جانبه از انجمن‌های علمی

انجمن علمی تبریز

در این جلسه، نسیم باهری به عنوان کارشناس جدید انجمن‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز معرفی شد. همچنین دبیران انجمن‌های علمی حاضر به ارائه دیدگاه‌های خود در زمینه رشد و توسعه فعالیت های انجمن های علمی پرداختند. در این جلسه کارشناس انجمن‌های علمی دانشگاه گفت: به دنبال ایجاد بستر مناسب جهت حمایت همه جانبه از انجمن‌های علمی و دانشجویان فعال از طریق مسئولان دانشکده ها و دانشگاه هستیم. 

به گزارش مفدا تبریز، اولین جلسه شورای دبیران انجمن های علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال جاری با حضور مدیر فرهنگی دانشگاه روز دوشنبه، ۲۴ شهریور ماه، در اتاق جلسات مدیریت امور فرهنگی دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، مدیر امور فرهنگی دانشگاه با معرفی نسیم باهری به عنوان کارشناس جدید انجمن های علمی دانشگاه، اظهار کرد: کارشناس جدید انجمن های علمی دانشگاه دارای توانمندی  بالایی است و می تواند جایگاه انجمن های علمی دانشگاه را به سطح مطلوبی برساند. 

محمود فیضی با اشاره به اینکه نسیم باهری در کنار مسئولیت کارشناسی انجمن های علمی دانشگاه، مسئول دبیرخانه شورای فرهنگی دانشکده ها نیز است، ادامه داد: حضور نسیم باهری در این دو سمت می تواند در پیشبرد برنامه های انجمن های علمی در دانشکده ها مثمر ثمر باشد. 

وی در ادامه سخناش تعداد انجمن های علمی دانشگاه را ۱۷ انجمن معرفی کرد و افزود: انجمن های علمی دانشگاه در این مدت فعالیت های خوبی انجام داده اند و امیدوارم با تلاش و کوشش اعضا و دبیران انجمن ها و همراهی مسئولان دانشگاه، شاهد پیشرفت های چشمگیر در فعالیت ها و برنامه های انجمن های علمی دانشگاه باشیم.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه در بخش پایانی سخنانش به عدم برگزاری انتخابات کانون های فرهنگی، نشریات دانشجویی و انجمن های علمی اشاره کرد و گفت: عدم برگزاری انتخابات به سبب شرایط ویژه دانشگاه در روزهای کرونایی است و در حال رایزنی و تعامل با مسئولان وزارت برای نحوه برگزاری انتخابات هستیم. 

در ادامه این جلسه، کارشناس انجمن های علمی دانشگاه تقویت جایگاه انجمن های علمی در دانشکده ها را از برنامه های خود معرفی کرد و گفت: به دنبال ایجاد بستر مناسب جهت حمایت همه جانبه از انجمن های علمی و دانشجویان فعال از طریق مسئولان دانشکده ها و دانشگاه هستیم. 

نسیم باهری، لازمه رشد و پیشرفت انجمن های علمی را وجود نشاط و خلاقیت در میان اعضای آنها دانست و ادامه داد: ایجاد زمینه و شرایط برای ظهور و بروز خلاقیت و اخلاق محوری در اولویت های کاری مدیریت فرهنگی دانشگاه قرار دارد. 

در این جلسه، دبیران انجمن های علمی به بیان دیدگاه های خود پرداختند. تقدیر و تشکر از حل بخشی از مشکلات انجمن های علمی، لزوم افزایش اطلاع مسئولان دانشکده ها از نقش و وظایف انجمن های علمی، برگزاری انتخابات شوراهای مرکزی انجمن های علمی، حمایت مالی از انجمن ها توسط معاونت پژوهش، آموزش و فرهنگی و ایجاد علاقه مندی در میان دانشجویان از جمله مواردی بود که توسط دبیران علمی مطرح شد. 

بر اساس این گزارش، در اولین جلسه شورای دبیران انجمن های علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، استعلام نحوه برگزاری انتخابات از کارشناس انجمن های علمی وزارت، برگزاری جلسات توجیهی در دانشکده ها با حضور اعضای شورای نظارت بر انجمن های علمی دانشکده ها، ایجاد رغبت در میان دانشجویان و دبیران انجمن های علمی و تقویت روحیه نوآوری، پیشنهاد ایجاد تعامل بین مسئولان دانشگاه، دانشکده ها و رابطین فرهنگی دانشکده ها، پیشنهاد طراحی لوگو و آرم اختصاصی انجمن های علمی دانشگاه و پیشنهاد مکان ثابت برای دبیرخانه مرکزی انجمن های علمی دانشگاه مورد تصویب قرار گرفت.

گفتنی است در این جلسه، دبیر انجمن بیماری خاص، نانومد، تغذیه، صنایع غذایی، علوم آزمایشگاهی و انجمن جدیدالتاسیس مغز و شناخت حضور داشتند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.