یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت آغاز سال تحصیلی را تبریک گفت؛

دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا حضور داشتند

دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا حضور داشتند

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در پیامی فرارسیدن آغاز سال تحصیلی را تبریک گفت و ضمن تقدیر از فعالیت‌های دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در عرصه مبارزه با ویروس کرونا یادآور شد که بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، به معنی پایان وضعیت اضطراری ناشی از شیوع ویروس کرونا نیست.

به گزارش پایگاه خبری واطلاع رسانی مفدا البرز،در مشروح پیام دکتر سیماسادات لاری آمده است:

«یَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ»

خداوند کسانی از شما را که ایمان آورده‌اند و کسانی را که به آنان علم داده شده است درجات بزرگی می‌بخشد(سوره مجادله - آیه ۱۱)

پاییز که از راه می‌رسد طبیعت آهنگی جدید و باشکوه سر می‌دهد و بهار تعلیم، تربیت و اندیشه‌ورزی، مجال حضور پیدا می‌کند. هنگامه تجلی زیبای مهر، چشمه‌های سرمنشا تفکر، عشق، محبت و اخلاق، جوشان شده و آینده‌سازان میهن رهسپار مراکز علم و آگاهی می‌شوند.

امسال سال تحصیلی جدید را درحالی آغاز می‌کنیم که آحاد مردم شریف کشورمان همانند دیگر مردم جهان از ماه‌ها پیش با شیوع ویروس کرونا مواجه هستند و مراکز علم و معرفت پس از ماه‌ها تعطیلی بازگشایی می‌شوند. البته دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور همراه و هم‌سو با جهادگران عرصه سلامت، از مدت‌ها پیش در مراکز آموزشی و بعضا در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا حضور داشتند و دوشادوش کادر بهداشتی و درمانی کشور ، مجاهدانه و ایثارگرانه در تلاشند تا مرهمی بر رنج و محنت مردم شریف‌ کشورمان در ایام همه‌گیری بیماری باشند.

 جای فخر و مباهات است که این دانشجویان عزیز در وزارتخانه‌ای مشغول به تحصیل می‌باشند که مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های کارکنان آن، همواره مأمن و قوت قلبی برای هم‌میهنان عزیزمان در ایام سخت و پرالتهاب بیماری بوده است و آنجا که واژه‌ها و کلمات از وصف عشق‌ورزی‌ و فداکاری قاصرند، پرسنل بهداشتی و درمانی کشور خصوصاً دانشجویان کارورز و دستیار، انسانیت و از خودگذشتگی را به بهترین وجه در پای حفظ سلامت هم‌میهنانمان به منصه ظهور گذاشته‌اند.

نکته حائز اهمیت در این برهه زمانی این است که بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، به معنی پایان وضعیت اضطراری ناشی از شیوع ویروس کرونا نیست و هرگونه ارائه خدمات آموزشی می‌بایست با رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی و مطابق با شیوه‌نامه فرآیندهای آموزشی دانشگاه‌ها صورت پذیرد تا با عنایت حق‌تعالی و تلاش مردم عزیز کشورمان، این روزهای سخت را با کمترین هزینه انسانی، اجتماعی و اقتصادی پشت سر بگذاریم.

در پایان ضمن تبریک طلیعه مهرماه و بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور به دانشجویان، اساتید و کلیه صاحبان خرد و اندیشه، امیدواریم با همراهی و همدلی یکدیگر و دقت‌نظر در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گام‌هایی مؤثر در برپایی محیطی آکنده از علم و فرهنگ و سرشار از سلامتی و نشاط در دانشگاه های سراسر کشور برداریم.

دکتر سیماسادات لاری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.