یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰

صعود تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی ارتش به قله دماوند

صعود به قله دماوند

تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی ارتش متشکل از دانشجویان و کارکنان این دانشگاه به مناسبت روز پزشک و باهدف گرامیداشت این روز، قله دماوند را فتح کردند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی ارتش در گفت وگو با خبرنگار مفدا، هدف از این صعود را افزایش تحرک جسمی و ارتقای روحیه کارکنان دانشگاه عنوان کرد و گفت: با هدف گرامیداشت روز پزشک، تصمیم به صعود این قله گرفتیم. یکی از برنامه‌های مستمر دانشگاه علوم پزشکی ارتش برای دانشجویان و کارکنان، برنامه‌های کوهنوردی است که خوشبختانه همواره با استقبال خوبی از سوی دانشگاهیان مواجه می‌شویم.

سرهنگ دوم علی مرادی در خصوص صعود به قله دماوند گفت: این صعود از تاریخ ۵ شهریور به مدت سه روز به طول انجامید و ۸ نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش به همراه یکی از دانشجویان توانستند با موفقیت این قله را فتح کرده و پرچم این دانشگاه را بر فراز این قله به اهتزاز در آورند.

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی ارتش اظهار کرد: شروع  این صعود روز ۵ شهریور از جبهه شمالی روستای ناندل آغاز شد و روز ۷ شهریور به مدت ۲۴ ساعت در نوک قله ارتفاع ۵۶۱۰ متری کمپ زده و برگشت روز ۸ شهریور از جبهه جنوبی پلور انجام گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در ایام شیوع کرونا که تحرک و فعالیت‌های ورزشی کمتر است، می‌بایست برنامه‌های متنوعی در دانشگاه‌ها برای دانشجویان و کارکنان در نظر گرفته شود و به نظرم راهپیمایی و کوه‌پیمایی یکی از بهترین ورزش‌ها برای افزایش ارتقای روحیه افراد و بالا بردن توان جسمانی افراد است.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی ارتش خاطرنشان کرد: در ایام شیوع کرونا، قطعا برنامه‌های ورزشی متنوعی برای دانشجویان و کارکنان تدارک دیده‌ایم  که از جمله می‌تواند به برنامه‌های کوهنوردی برای دانشجویان و صعود به قله کلکچال اشاره کرد و همچنین یکسری مسابقات مجازی در رشته‌های مختلف همگانی که افراد می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، این ورزشها را انجام دهند.انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۱۲۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.