سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷

جشنواره ملی "طنز اخلاقی قند پهلو" فراخوان داد

جشنواره

کانون اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، جشنواره ملی طنز اخلاقی قند پهلو را برگزار می‌کند.

به گزارش مفدا رفسنجان و به نقل از مفدا ایلام، دبیر کانون اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این خصوص اظهار داشت: اولین دوره جشنواره طنز اخلاقی قند پهلو توسط کانون اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ویژه دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در ۶ بخش شعر، داستان کوتاه، خاطره کرونایی، عکس، فیلم‌نامه و کاریکاتور برگزار می‌شود.

متین نصیری افزود: موضوعات این جشنواره در دو بخش موضوعات کرونایی شامل کرونا، قرنطینه، ضدعفونی، ماسک، دستکش و مسافرت، کادر درمانی و خستگی و موضوعات اخلاقی از جمله تملق و چاپلوسی، تهمت و افترا، عیب­‌جویی و عیب‌تراشی، شایعه پردازی، اخلاق فردی و جمعی و پوشش در بیمارستان خواهد بود.

نصیری در خصوص امتیاز مثبت این جشنواره، گفت: کلیه آثار ارسالی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ نیز ثبت خواهند شد و به کلیه شرکت کنندگان همه دانشگاه‌ها گواهی شرکت در جشنواره اعطاء خواهد شد.

وی قوانین این جشنواره را اینگونه اعلام کرد:

- آثار ارسالی بخش شعر، داستان کوتاه، خاطره کرونایی و فیلم‌نامه حتماً باید در صفحات A۴ با فونت B Nazanin و سایز ۱۴ با رعایت فاصله لازم میان خطوط تایپ شده باشند.

- قالب اشعار جشنواره، شعر نو (نیمایی و ازاد)، شعر کلاسیک و ترانه می‌باشد.

- تعداد کلمات بخش داستان کوتاه و خاطره کرونایی حداکثر ۳۵۰۰ کلمه می‌باشد.

- فیلمنامه‌ها می‌بایست حداقل در ۵ صفحه و حداکثر در ۲۰ صفحه دارای شماره صفحه و خلاصه آن در ۲ صفحه ارائه شده باشد.

- ثبت نام فقط از طریق تکمیل اطلاعات در فرم اینترنتی و ارسال آثار به دبیرخانه مجازی جشنواره خواهد بود (به اطلاعات و مدارک ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد).

- آثار ارسالی در بخش کاریکاتور می‌توانند سیاه و سفید یا رنگی بوده و باید در صفحات A۴ طراحی شده­ باشند.

- ثبت نام فقط از طریق تکمیل اطلاعات در فرم اینترنتی و ارسال آثار به دبیرخانه مجازی جشنواره خواهد بود (به اطلاعات و مدارک ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد).

- درج مشخصات شرکت کننده (نام و نام خانوادگی، نام بخش جشنواره، دانشگاه محل تحصیل، شماره دانشجویی، شماره تماس، رشته و مقطع تحصیلی) در بخش‌های مختلف جشنواره در آخرین صفحه آثار ارسالی الزامیست.

- آثار ارسالی نباید سابقه ارسال در جشنواره دیگر را داشته باشند.

- حداکثر آثار ارسالی برای هر فرد در هر بخش می­‌تواند ۲ اثر باشد.

- دبیر خانه جشنواره مجاز است به منظور معرفی و تبلیغات جشنواره به صورت محدود از آثار راه یافته به جشنواره، استفاده نماید.

- تصمیم‌گیری نهایی در مواردی که در مقررات و شرایط حاضر پیش‌بینی نشده بر عهده دبیرخانه جشنواره است.

دبیر کانون اخلاق پزشکی در خصوص جوایز این جشنواره نیز گفت: در هر بخش به نفر اول سه میلیون ریال اهدا خواهد شد و به نفر دوم  سوم نیز دو و یک میلیون ریال اختصاص می‌یابد.

نصیری مهلت ارسال آثار را از ۱۵ شهریور تا ۳۰ مهرماه را اعلام کرد و گفت: اختتامیه این جشنواره پس از ارسال آثار و داوری آنها در آذر ماه برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.