دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵

دهه سوم فروردین؛ زمان برگزاری آزمون پایان دوره طرح«دانشجومعلم قرآن» وزارت بهداشت

طرح دانشجومعلم قران قم

مرکز قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزاری آزمون‌های پایان دوره طرح قرآنی«دانشجومعلم حفظ» و «دانشجومعلم ترجمه و مفاهیم» در روزهای ۲۶، ۲۸ و ۳۰ فروردین خبر داد.

به گزارش مفدا، دومین و سومین دوره طرح دانشجومعلم قرآن کریم، ۲۳ تا ۲۸ بهمن ۹۵ به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی قم در مجتمع یاوران مهدی(عج) این شهر برگزار شد.

در این دوره‌ها که به صورت همزمان برگزار شد، ۷۲ نفر در دوره دانشجومعلم حفظ و ۹۱ تن نیز در دوره دانشجومعلم ترجمه و مفاهیم شرکت کردند.

روش‌ها و فنون تدریس، آشنایی با مهارت‌های زندگی قرانی، آموزش قران از نگاه قران و اهل بیت(ع)، اصول و روش‌های حفظ،  کارگاه روش تدریس حفظ و ترجمه و مفاهیم از جمله دروس بود که دانشجویان با بهره‌گیری از استادان مبرز فراگرفتند.

مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت پیش از این هدف از برگزاری این دوره‌ها را ارتقاء سطح علمی و عملی دانشجویان در زمینه تدریس قران کریم در رشته‌های حفظ و ترجمه و مفاهیم، تأمین معلمان مورد نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی جهت تدریس در دوره‌های مرتبط عنوان کرده بود.

گفتنی است، دوره اول این طرح در رشته صحیح خوانی قران شهریور ماه سال‌جاری با حضور ۱۲۰ دانشجو به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.