یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲

معاون وزیر علوم:

بیش از ۴۵ درصد دانشجویان کشور را بانوان تشکیل می دهند

کلاس درس

معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: از مجموعه جمعیت دانشجویی کشور ۴۵ درصد را بانوان تشکیل می دهند.

به گزارش مفدا به نقل از ایرنا ، مجتبی شریعتی نیاسر در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه الزهرا (س) اظهار داشت: دانشگاه الزهرا (س) از افتخارات نظام آموزش عالی است.
وی گفت: دانشگاه الزهرا (س) نماد آموزش عالی بانوان در جمهوری اسلامی ایران است و به همین دلیل تلاش می کنیم زبانزد جهان اسلام باشد.
معاون آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه ۴۵ درصد جمعیت دانشجویی کشور دختران هستند، گفت: از این تعداد حدود ۹۰ هزار نفر در مراکز دانشگاهی تک جنسیتی تحصیل می کنند و ۱۰ درصد آن در دانشگاه الزهرا ادامه تحصیل می دهند.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه الزهرا مسوولیت سنگینی دارد و برای رشد، توسعه و اعتلای آموزش عالی در بخش بانوان این دانشگاه نقش تاثیرگذاری دارد.
شریعتی ادامه داد: دانشگاه الزهرا هر چند در رتبه بندی در سطح دو کشور است اما می تواند به سطح یک کشور برسد و این امر مستنلزم اقداماتی است.
شریعتی نیاسر اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب از سال گذشته به طور جدی بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح فرمودند و در این راستا چهار طرح بزرگ به وزارت علوم سپرده شده که دو مورد آن مربوط به نظام آموزشی و یکی از آنها ارتقای دانشگاه ها به طراز بین المللی است.
معاون آموزشی وزیر علوم تصریح کرد: اکنون بهترین دانشگاه های ما در رتبه بندی مختلف جهانی جایگاه حدودی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ را دارد.
وی گفت: براساس افق چشم انداز ۱۴۰۴ باید حداقل ۵ دانشگاه به طراز بین المللی برسند.
وی در ادامه با توجه به نقش خیرین در آموزش عالی کشور گفت: خیرین نقش بسزایی در ساختن آینده کشور دارند و باید از شخصیت ارزشمند آنان تجلیل شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.