یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸

جشنواره فرهنگ ملل در مشهد برگزار می‌شود

جشنواره ملل

رئیس اداره دانشجویان بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: سومین دوره 'جشنواره فرهنگ ملل' در روزهای ۲۸ تا ۳۰ فروردین ماه و در چارچوب برنامه های مشهد ۲۰۱۷ در این دانشگاه برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا به نقل از ایرنا‏، علی غنایی چمن آباد  در گفت وگو با خبرنگاران افزود: ۲۱ کشور که در دانشگاه فردوسی مشهد دانشجو دارند در این جشنواره صاحب غرفه هستند اما پیش بینی می شود با همکاری جامعه المصطفی تعداد این غرفه ها افزایش یابد ضمن آن که غرفه ای به مشهد شناسی و خراسان شناسی اختصاص می یابد.
وی اظهار کرد: کشورهای افغانستان و عراق که دانشجویان بیشتری در دانشگاه فردوسی مشهد دارند، غرفه هایی در حد موزه های افغانستان شناسی و عراق شناسی در این جشنواره برگزار می کنند.
وی افزود:برگزاری نشست ویژه معاونان آموزشی دانشگاههای سراسر کشور با هدف کمک به تطبیق مقررات کنونی کشور با نیازهای دانشجویان بین المللی و خارجی یکی از برنامه های جدید این جشنواره در دوره سوم است.
او افزود:سال آینده همایش علمی- بین المللی ویژه دانشجویان خارجی سراسر کشور نیز در مشهد برگزار می شود که خلاصه مقالات آن تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۶ به دبیرخانه همایش می رسد.
وی با بیان اینکه جشنواره دو روزه غذا هم در روزهای ۲۹ و ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۶ در مشهد برگزار می شود گفت: تلاش می شود میهمانانی از ۲۱ کشور در این جشنواره ها حضور یابند ضمن آنکه سفیران کشورهای یاد شده هم دعوت می شوند.
غنایی چمن آباد گفت: همه دانشگاههای استان خراسان رضوی و دانشجویان خارجی و بین المللی مخاطب این جشنواره محسوب می شوند و تنها دانشجویان خارجی دانشگاه فردوسی مشهد مخاطبان این جشنواره نیستند.
دومین جشنواره فرهنگ ملل نیز با حضور نمایندگان ۱۷ کشور دارای دانشجو در دانشگاه فردوسی مشهد اردیبهشت سال قبل در این دانشگاه برگزار شد.
حدود هزار و ۶۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه فردوسی مشهد مشغول به تحصیل هستند و این دانشگاه رتبه نخست جذب دانشجویان خارجی را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.
در دانشگاههای استان خراسان رضوی هم در مجموع حدود شش هزار دانشجوی خارجی حضور دارند که علاوه بر دانشگاه فردوسی مشهد در دانشگاههای جامعه المصطفی، علوم پزشکی، آزاد اسلامی و امام رضا(ع) تحصیل می کنند.
دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان سومین دانشگاه کشور از نظر قدمت پس از دانشگاه های تهران و تبریز هم اکنون شصت و ششمین سال فعالیتش را سپری می کند.
سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی(آیسسکو) وابسته به سازمان کنفرانس اسلامی هر ساله سه شهر از حوزه کشورهای آفریقایی، عربی و اسلامی غیرعربی را به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی انتخاب می کند که در سال ۲۰۱۷ میلادی در همین قالب، کلانشهر مذهبی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در آسیا انتخاب شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.