شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱

با رعایت پروتکل های بهداشتی، آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی برگزار شد

پروتکل

آزمون پذیرش کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی صبح روز پنجشنبه 23مرداد با حضور 524 داوطلب همزمان با سراسر کشور در حوزه دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

یه گزارش مفدا تهران، با توجه به شرایط بیماری کرونا، این آزمون با رعایت حداکثری دستورالعمل‌های وزارت بهداشت نظیر تهویه مناسب، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، باز گذاشتن پنجره ها، اهدای پک‌های بهداشتی حاوی ماسک و دستکش به داوطلبان، ضدعفونی کردن محیط و صندلی‌های داوطلبان، جلوگیری از هرگونه تجمع صبح ۲۳ مرداد از ساعت ۹ تا ۱۱:۴۵ در دانشکده پزشکی برگزار شد.
اشرف بابا مسئول اجرایی برگزاری این آزمون و مسئول امتحانات دانشکده پزشکی گفت: حوزه دانشکده پزشکی طبق آمار وزارت بهداشت برای ۱۰۲۵ داوطلب شرکت در آزمون کارشناسی ارشد آماده شد که با توجه به بیماری کرونا و تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی چیدمان صندلی داوطلبان در فواصل یک متر در یک متر و ۶۰ سانت و غالبا تا دو متر صورت گرفت، برای رعایت همین فواصل حوزه برگزاری آزمون از ساختمان اصلی دانشکده به ساختمان اداری و یک قسمت از ساختمان دانشکده داروسازی گسترش یافت.
وی ادامه داد: برای جلوگیری از هر گونه تجمع درب حوزه آزمون از ساعت ۷:۳۰ باز شد و در بدو ورود پک‌های بهداشتی شامل دستکش و ماسک در اختیار داوطلبان قرار گرفت، همچنین پس از پایان آزمون داوطلبان گروه به گروه و به صورت تدریجی از محل برگزاری خارج شدند تا از هرگونه تجمع خودداری شود.
مسئول امتحانات دانشکده پزشکی افزود: تهویه سالن‌های محل برگزاری در شرایط مطلوب قرار داشت و ۳ برابر ظرفیت آزمون‌های قبلی در شرایط عادی افزایش دادیم، همچنین محل برگزاری آزمون از روز قبل ضدعفونی شد و پنجره‌های محل آزمون از صبح روز آزمون باز شد.
وی افزود: چینش صندلی‌ها و فضای آزمون طبق استانداردهای وزارت بهداشت و با تایید نمایندگان وزارت بهداشت صورت گرفت و در نهایت آزمون با حضور 524 داوطلب در صحت کامل برگزار شد و پاسخنامه ها در حضور نماینده وزارت بهداشت، دانشگاه و حراست در اختیار نماینده وزارت بهداشت قرارگرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.