شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت:

آزمون علوم پایه و پره انترنی برگزار می‌شود/منابع آزمون دستیاری در شرایط فعلی تغییری نخواهد یافت

12

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در خصوص برگزاری آزمون علوم پایه و پره انترنی، گفت: تقویم آزمون‌ها را یک سال قبل اعلام کردیم ، که بر اساس این تقویم، آزمون علوم پایه و پره انترنی برگزار می‌شود. برای آزمون دستیاری هنوز تصمیم نگرفته‌ایم که این آزمون این طرف سال یا آن طرف سال برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، دکتر اکبری قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در نشست شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، گفت: این دوران، شرایط خاصی دارد و در این شرایط سند راهبردی آموزش برای ترم آینده در دست تدوین برای ابلاغ است که با توجه به موضوع کرونا باید برای مشخص کردن خیلی از موارد منتظر باشیم که چه وضعیتی پیش می‌آید.

او در خصوص رایگان شدن هزینه اینترنت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: بنا شد همین امروز پی‌گیری شود و به دنبال نتیجه هستیم؛ با توجه به صحبت‌های انجام‌ شده، پی‌گیری می‌کنیم تا سه سایت دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی رایگان شود.

آزمون علوم پایه و پره انترنی برگزار می‌شود/منابع آزمون دستیاری در شرایط فعلی تغییری نخواهد یافت

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در ادامه در خصوص برگزاری آزمون علوم پایه و پره انترنی، گفت: تقویم آزمون‌ها را یک سال قبل اعلام کردیم ، که بر اساس این تقویم، آزمون علوم پایه و پره انترنی برگزار می‌شود. برای آزمون دستیاری هنوز تصمیم نگرفته‌ایم که این آزمون این طرف سال یا آن طرف سال برگزار شود. البته از مرکز سنجش خواسته‌ایم که پیش نویس آن را تهیه کند. در خصوص دستیاری، دبیرخانه تخصصی پزشکی عمومی و سنجش باید اعلام نظر کنند، زیرا این آزمون بنا بود دوم اسفندماه ۹۸ برگزار شود که تا اردیبهشت ماه۹۹ به تعویق افتاد. علت این که ما تاکید داریم این طرف سال برگزار کنیم برای مشخص شدن تکلیف دستیاران است تا در مردادماه معرفی شوند.

این مقام مسؤول بیان داشت: در برخی رشته‌ها مانند زنان و روانشناسی مصاحبه داریم که باید انجام شود تا در مردادماه معرفی شوند؛ برخی رشته‌ها نیز ریزش و جابه‌جایی دارند که نیاز به تکمیلی هست. اگر بنا باشد آزمون دستیاری در اسفندماه برگزار شود، رفرنس‌ها به هیچ عنوان تغییری پیدا نخواهد کرد زیرا فرصتی برای این کار وجود ندارد. پس منابع با اوضاع و احوال فعلی تغییری نمی‌کند، مگر با اعلام قبلی.

آزمون دستیاری دندانپزشکی برگزار می‌شود/دانشجویان ترم آخر مقطع تحصیلی از گذراندن واحد طب سنتی معاف هستند

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در ادامه با بیان این‌که آزمون دستیاری دندانپزشکی در زمان تعیین شده برگزار می‌شود و به تعویق نخواهد افتاد، بیان داشت: قطعا آزمون علوم پایه و پره انترنی برگزار خواهد شد و تغییر زمان آن کمکی نخواهد کرد؛ این آزمون برای کسانی که باید در اسفندماه امتحان می‌دادند و به دلایلی موفق نشدند، باید در شهریورماه برگزار شود. دانشجویی که اکنون نمی‌خواهد آزمون بدهد، می‌تواند دو ماه دیگر در آزمون آبان‌ماه شرکت کند.

اکبری ادامه داد: از سوی معاون آموزشی وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده که گذراندن واحد طب سنتی برای آن دسته از دانشجویانی که در مرحله فارغ‌التحصیلی قرار دارند، اجباری نیست. به بیان دیگر دانشجویان ترم آخر، از گذراندن واحد طب سنتی معاف هستند.

گفتنی است نشست شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور چهارشنبه ۲۲ مردادماه با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری، دکتر حمید اکبری قائم مقام معاونت آموزشی، دکتر سلام‌زاده رییس مرکز خدمات آموزشی، مهندس رحمان خدابنده‌لو مدیر کل دانشجویی و دکتر افسانه صادقی معاون مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.