شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

بیماری کرونا در زنجان به حالت تعادل و ثبات نرسیده است

معاون بهداشت زنجان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان،با بیان اینکه بیماری کرونا در استان زنجان به صورت قطره چکانی پایین آمده است ، گفت: این بیماری به حالت تعادل کامل نرسیده است.

به گزارش مفدا زنجان، محمدرضا صائینی، با بیان اینکه هنوز واکسن بیماری کرونا پیدا نشده است، گفت: تنها راه قطع زنجیره کرونا در استان زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی با بیان اینکه در خردادماه و تیرماه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان پایین آمد به تبع بیماری کرونا هم به اوج خود رسید، اظهار کرد: باید برای کاهش این بیماری بهداشت فردی و اجتماعی به خوبی رعایت شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان، گفت: از اوایل مردادماه شاهد کاهش این بیماری هستیم و این موفقیت هم در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی مردم بوده است.

صائینی، با بیان اینکه بیماری کرونا در استان زنجان به صورت قطره چکانی پایین آمده است، گفت: این بیماری به حالت تعادل کامل نرسیده است.

وی افزود: اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تقویت شود ما شاهد از بین بردن این بیماری در استان خواهیم بود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، از عملکرد ضعیف مراکز پلیس و شبکه بانکی استان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی انتقاد کرد و افزود: رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در این مراکز ۶۰ درصد و ۸۰ درصد است و باید به ۱۰۰ درصد برسد.

صائینی رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در نانوایی‌ها را بسیار خوب اعلام کردو گفت: ۸۹ درصد نانوانی ها بهداشت را رعایت می‌کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.