یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸

با همراهی رییس و معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه؛

اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به زیارت مناطق عملیاتی جنوب کشور رفتند

بازدید اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مناطق عملیاتی جنوب کشور

با توجه به اهمیت توانمندسازی فرهنگی اساتید جوان، ۲۵ تن از اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همراهی رییس و معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه، عازم مناطق جنگی دوران دفاع مقدس در جنوب کشور شدند.

به گزارش مفدا شیراز،  ۲۵ تن از اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز عازم مناطق جنگی دوران دفاع مقدس در جنوب کشور شدند.

قائم مقام فرهنگی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این باره گفت: این برنامه فرهنگی- معنوی که در قالب اردوی راهیان نور و با همت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه برگزار شد، با استقبال بسیار خوب اعضاء شورای فرهنگی اساتید جوان این مرکز آموزش عالی مواجه گردید.

دکتر محمدرضا سمائی ادامه داد: حضور این اساتید جوان در مناطقی که معطر به خون بهترین جوانان این مرز و بوم می‌باشد، قطعا منشاء خیر و برکت فراوانی برای مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز خواهد بود.

سمائی با اشاره به اهمیت توانمندسازی فرهنگی اساتید جوان دانشگاه اظهار داشت: اساتید جوان دانشگاه به‌خاطر شرایط ویژه‌ای که دارند، امکان ایجاد و برقراری ارتباط بهتری را با دانشجویان داشته و از سویی دیگر مدت طول خدمت آموزشی آنان نیز بیشتر از سایر اساتید خواهد بود و از همین روی آموزش و غنای فرهنگی آنان می‌تواند تاثیرات مثبت زیادی در تعالی فرهنگی دانشجویان و دانشگاه داشته باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره این اردو اظهار داشت: این اردو که با همراهی بسیار خوب مدیریت تعالی فرهنگی و با هدف آشنایی هر چه بیشتر اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه با دوران طلایی و بی بدیل دفاع مقدس و به منظور انتقال معنوی رسالت و نگاه الهی رزمندگان آن دوران به این اساتید برگزار شد، با شعار «دانشگاه تا دانشگاه» به اجرا در آمد.

دکتر کوروش عزیزی، که خود در این اردوی فرهنگی حضور داشت و به همراه سایر شرکت کنندگان به شهرهای جنوبی و مناطق عملیاتی جنوب کشور سفر کرد، ادامه داد: انتخاب شعار "دانشگاه تا دانشگاه" برای این سفر معنوی، انتخابی بسیار هوشمندانه بود، چرا که جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، دانشگاهی بودند که اساتید آن، با خون خود کتاب‌های جاودانی را ثبت کردند که برای همیشه تاریخ، راهنما و راهگشای تمامی ملت‌هایی خواهد بود که مورد ظلم و تجاوز قرار گرفته و درس‌های آن دروسی هستند که هرگز کهنه نمی‌شوند، بلکه هر روز زوایای بیشتر و زیباتری از این کتاب عاشقانه و عارفانه برای نسل‌های بعد واضح و مشخص می‌شود.

عزیزی با اشاره به نقش هویت سازی این بازدیدها، اظهار داشت: نسل جوان امروز با دیدن رشادت‌های نسل جوان دیروز برایش هویت ایجاد شده و به تاریخ همراه با موفقیت خویش می نازد و در مقابل جریان‌های نا امید کننده مقاوم می‌شود.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه ادامه داد: یکی از موارد و نکات بسیار ارزشمند و تاثیر گذار در این برنامه فرهنگی، همراهی رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با سایر شرکت کنندگان بود که این حضور توانست اهمیت هر چه بیشتر این سفر را بر حاضرین نمایان سازد.

مدیر تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز از دیگر همراهان و برگزار کنندگان این سفر معنوی بود.

حجت الاسلام و المسلمین دیمی در مورد این برنامه فرهنگی اظهار داشت: یکی از هدایای بزرگ الهی بعد از جنگ، سفر کاروان‌های راهیان نور به این مناطق بود که آن را شهدای گرانقدر ما به جوانان این روزگار اهدا نموده اند و امروز شاهد آن هستیم که مردم از اقشار مختلف در قالب کاروان‌های راهیان نور، با سفر به مناطق جنگی و نشستن بر خاک مقدس آن به صورت حسی و بصری با دوران دفاع مقدس آشنا می شوند و این سفر زیارتی موجب اثر گذاری فراوان بر روی افراد می‌شود به گونه ای که برخی که برای بار اول به مناطق عملیاتی می روند، به شدت متاثر شده و برای سال های بعد و سفرهای آینده  مشتاق‌تر می شوند.

این بازدید که با حضور ۲۵ تن از اساتید عمدتا جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز همراه بود، شامل بازدید از شهرها و مناطق عملیاتی آبادان، خرمشهر، اروندکنار، شلمچه، اهواز، خرمشهر، طلائیه، فتح المبین، دهلاویه، فکه، شهدای هویزه و نیز زیارت بقعه حضرت دانیال نبی(ع) در شوش و بازدید از موزه های دفاع مقدس و بازخوانی خاطرات جنگ توسط رزمندگان دوران دفاع مقدس گردید.

دکتر کوروش عزیزی پس از پایان این اردوی فرهنگی، از استمرار گسترده‌تر سفرهای زیارتی راهیان نور در سال جاری خبر داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.