چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری ها معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛

سلامت بیش صد و پنجاه هزار نفر از اطرافیان و افراد در تماس با بیماران مبتلا به کرونا ویروس در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بررسی شد

دکتر رهبر

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری ها معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در گفتگو با مفدا سمنان گفت:از ابتدای شیوع بیماری کرونا ویروس در سال گذشته الی پانزدهم مرداد ماه سال جاری وضعیت سلامت158860 نفر از اطرافیان و افراد در تماس با بیماران مبتلا به کرونا ویروس را ارزیابی شدند.

دکتر محمد ناصر رهبر افزود: کارکنان تلاشگر و پیگیر حوزه مدیریت پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با برقراری تماس تلفنی با اطرافیان بیماران کرونایی وضعیت و حال عمومی این افراد را پرس و جو می نمایند.

وی ادامه داد: این افراد اگر علامت ها مربوط به ابتلا به کرونا ویروس را داشته باشند به مراکز منتخب کووید 19 منطقه مورد نظر ارجاع داده شده و پس از غربالگری کرونا توسط پزشک مرکز به آزمایشگاه کرونا جهت انجام تست ارجاع داده می شوند.

ایشان تصریح نمود: با تشخیص پزشک و در صورت عدم وجود علایم ابتلا، پزشک مرکز با اندازه گیری دمای بدن و اکسیژن خون این افراد از عدم ابتلا افراد در تماس با بیماران کرونایی مطمئن می شود.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری ها معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان داشت: از ابتدای اپیدمی این بیماری در ماه های پایانی سال گذشته تا نیمه مرداد ماه سال جاری با بررسی 158860 نفر از اطرافیان و افراد در تماس با بیمار مبتلا به کرونا طی 14 روز پیاپی موفق به شناسایی 5457 مورد مشکوک و دارای علایم شدیم که با بررسی بیشتر و آزمایش از آنان، 1472  بیمار مبتلا به کرونا ویروس شناسایی شدند.

رهبر خاطرنشان ساخت: از همکارانم در معاونت بهداشتی و شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی قدردانی می نمایم و از مردم عزیز خواهشمندیم با رعایت اصول پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک ما را در کنترل این بیماری همراهی نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.