یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴

اهدای عضو جوان ۳۶ ساله در روز تولدش

اهدای عضو

مسئول هماهنگ کننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خبرداد:جوان ۳۶ ساله رفسنجانی در روز تولدش به ۳بیمار نیازمند زندگی می بخشد.

به گزارش مفدا رفسنجان، مسئول هماهنگ کننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان شامگاه امشب به خبرنگار ما گفت :جوان ۳۶ ساله رفسنجانی به نام مسلم حمید پور عرب بدویی در روز تولدش به ۳ بیمار نیازمند زندگی اهدا می بخشد.

زهرا عظیمی ادامه داد:اهدا کننده که به دلیل تصادف در شب سیزدهم مرداد دچار مرگ مغزی وبه این مرکز انتقال داده شده ودر بخش آی سی یو ۱بستری بود؛ قلب ،کبد و دوکلیه اش اهدا می شود. 

وی توضیح داد:بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) فردا میزبان دومین تیم برداشت اعضا از تهران و کرمان در سال جدید خواهد بود که گیرنده قلب پسرجوان ۱۸ساله ای است که در بیمارستان مسیح دانشوری تهران همزمان با این جوان نیکو کار برای گرفتن قلب و یک کلیه اماده عمل می شود ؛همچنین کبد به کرمان و یک کلیه هم به شیراز انتقال داده خواهد شد . 

عظیمی تصریح کرد :تا کنون در رفسنجان ۱۰ اهدای قلب صورت گرفته که چهار مورد با اورژانس هوایی در این بیمارستان انجام شده است .

وی با اشاره به زحمت های همکارانش در بخش اورژانس و آی. سی .یو ۱ بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع)تا کید کرد :عمل های برداشت اعضا با تیم جراحی اتاق عمل همین بیمارستان و با حضورجراح قلب از تهران ، جراح کبد و کلیه از کرمان انجام می شود.

عظیمی توضیح داد:فردا روز تولد این جوان نیکوکار است که به سه بیمار نیازمند زندگی می بخشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.