چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴

زنگ ورزش در مرکز بهداشت شهرستان یزد و سایر مراکز مختلف دانشگاه علوم پزشکی یزد اجرایی می‌شود

زنگ ورزش

در نشستی که کارشناسان اداره تربیت بدنی دانشگاه با رئیس مرکز بهداشت و رابطین ورزشی این مرکز داشتند، در خصوص نحوه اجرای زنگ ورزش و نهادینه کردن آن در مراکز دانشگاه بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش خبرنگار مفدا یزد،  حسین زارع، مسئول ورزش کارمندان دانشگاه، در ابتدا توضیحاتی درخصوص کلیپ ۸دقیقه ای زنگ ورزش ارائه داده و بیان داشت این برنامه با مصوبه هیئت رئیسه و دستور دکتر وفائی‌نسب جهت اجرای آن در تمامی مراکز دانشگاه، تهیه شده و حرکات کششی و نرمشی جهت جلوگیری از فقرحرکتی پرسنل به مدت ۸دقیقه و با توجه به شرایط تمامی افراد در محل کار تنظیم شده است تا از این طریق، فرهنگ ورزش در بین کارکنان گسترش یابد.

دکتر سیدعلی موسوی، رئیس مرکز بهداشت شهرستان، ضمن تشکر از اداره تربیت بدنی به خاطر فعالیت‌های متنوع  ورزشی در سطح دانشگاه و تلاش آن ها جهت اجرایی شدن زنگ ورزش با توجه به شرایط بروز کرونا و عدم دسترسی به فضاهای ورزشی، عنوان داشت: باتوجه به اینکه حرکات کلیپ تهیه شده بسیار اساسی و مطابق با اصول ارگونومی تهیه شده است، تقدیر و تشکر کرده و آمادگی مجموعه خود را برای اجرایی شدن هرچه بهتر این طرح اعلام نمود.

وی مرکز بهداشت را از مراکز فعال ورزشی نام برد و بیان داشت: باتوجه به ضرورت ورزش برای کارکنان و علاقه مندی افراد، به طور مرتب در این مرکز ورزش انجام و پیگیری می‌شود و حتی در دوران شیوع کرونا ورزش های قابل اجرا مثل مسابقات دارت یا پیاده روی انجام می شود.

مریم دهقان، مسئول ورزش بانوان در دانشگاه، ضمن تشکر از رابطین فعال ورزشی مرکز بهداشت، دکترمحمدعلی جعفری و خانم نظری که به طور مستمر در رویدادهای ورزشی دانشگاه مشارکت داشته اند، اظهار خرسندی و امیدواری کرد که امیدواریم بیش از پیش پرسنل این مرکز را در عرصه ورزش قهرمانی و همگانی ببینیم.

در پایان نیز مقرر شد نشستی با رابطین ورزشی درمانگاه ها برگزار گردد و توضیحات لازم جهت توجیه آنان برای اجرایی نمودن زنگ ورزش در مراکز خود ارائه شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.