یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد؛

دستیاران واجد شرایط از ابتدای شهریور ماه طرح خدمات خود را آغاز می‌کنند/ شرایط قبولی در آزمون گواهینامه بدون شرکت در آزمون، به زودی اعلام می‌شود

گلستان

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص آغاز طرح خدمت دستیاران سال چهارم از ابتدای شهریور ماه جاری گفت: به خاطر نیاز حوزه درمان به نیروهای تازه نفس مقرر است دستیاران سال چهارم که واجد شرایط فارغ‌التحصیلی هستند از ابتدای شهریور ماه طرح خدمت خود را آغاز کنند.

دکتر اسماعیل ایدنی در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا با اعلام این خبر افزود: بنابر اعلام قبولی برخی از دستیاران دارای شرایط خاص به عنوان قبول شدگان آزمون گواهینامه، ابراز داشت: این دسته از دانشجویان که بنا است طرح خود را در شهریور ماه آغاز کنند به مراکز ارایه خدمت معرفی می‌شوند. برای این گروه در صورتی که واجد شرایط خاصی باشند، اجباری به شرکت در آزمون گواهی‌نامه وجود ندارد و از طرفی برای آزمون دانش‌نامه این دسته از فارغ التحصیلان نیز تسهیلاتی در نظر گرفته شده است؛ اما به هر حال دو آزمون گواهی‌نامه و دانش‌نامه تخصصی در نیمه دوم شهریور ماه و از تاریخ  ۲۶ شهریور ماه برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

جزئیات برگزاری آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی اعلام شد

دانشگاه‌ها بدون مجوز نمی‌توانند کسی را فارغ التحصیل اعلام کنند

ایدنی از ارایه تسهیلات از سوی دو معاونت درمان و آموزش به دانشجویانی که طرح خود را آغاز می‌کنند، خبر داد و گفت: این امکان که دانشگاه‌ها بدون مجوز بتوانند کسی را فارغ‌التحصیل اعلام کنند، وجود ندارد. شرایط فارغ‌التحصیلی را معاونت آموزشی وزارت بهداشت مشخص و به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌کند و کلیه دستیارانی که امسال واجد شرکت در آزمون گواهینامه هستند، ثبت‌نام کرده‌اند و دانشگاه صلاحیت شرکت در آزمون گواهینامه این فرد را تأیید کرده است؛ این افراد در صورت برخورداری از سوابق تحصیلی خاص که مورد قبول باشد به عنوان قبول شدگان آزمون گواهینامه محسوب خواهند شد.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت تأکید کرد: شرایط خاص و سوابق تحصیلی دستیاران واجد شرایط که به عنوان قبول شدگان در آزمون گواهینامه محسوب خواهند شد تا چند روز آینده اعلام خواهد شد؛ در حال حاضر آیین‌نامه این شرایط تهیه شده و به محض گرفتن مصوبه اعلام می‌شود./انتهای پیام

کدخبرنگار: ۱۰۴۳۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.