پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲

با اعلام مشاور معاونت آموزشی وزارت بهداشت؛

حذف و یا حتی تعویق آزمون های پیش رو امکان پذیر نخواهد بود

کنکور

دکتر قنبری مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: تعویق یا حذف کنکور سال ۹۹ و همچنین آزمون های دیگر به مراتب فشار و استرس زیادی را به خانواده‌ها و داوطلبان وارد می کند که تبعات این نوع فشارهای روانی برای داوطلبان آزمون های مختلف بخصوص آزمون سراسری، بیشتر از تبعات نگرانی های ناشی از ابتلا به کرونا خواهد بود.

به گزارش مفدا، مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت:  برگزاری این آزمون ها با اجرای پروتکل های سختگیرانه و دقیق بهداشتی، امکان ابتلا داوطلبان به ویروس کرونا را کاهش می دهد. اما تبعات برگزار نشدن این آزمون فشارهای اجتماعی و روانی داوطلبان، خانواده‌ها و جامعه را افزایش خواهد داد. بنابراین باید بپذیریم آزمون‌ها نیز بخشی از زندگی در شرایط کرونایی کشور هستند و نمی توان آنها را نادیده گرفت.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تصویری روشن از آینده شیوع کرونا ویروس در جامعه وجود ندارد، بنابراین ما نمی‌توانیم برنامه‌ریزی برای آینده آزمون های کشوری ارائه بدهیم. به همین جهت مخالفان برگزاری آزمون ها از جمله کنکور به جای پاک کردن صورت مسئله برای تعویق  این آزمون ها، سیستم آموزش کشور را برای ترم آینده با اخلال مواجه نکنند.

دکتر قنبری گفت: به هیچ عنوان امکان تعویق و یا حتی حذف آزمون های پیش رو را نداریم. زیرا همانطور که عنوان شد، وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور نامشخص است و ما نمی توانیم  آموزش پزشکی را تعطیل کنیم.

خبرنگار: علیرضا انصاری فر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.