چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹

در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایلام صورت گرفت؛

جلسه کمیته حجاب و عفاف

246

جلسه کمیته حجاب و عفاف دانشگاه علوم پزشکی ایلام با حضور اعضای این کمیته در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا ایلام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی در این جلسه ضمن تاکید بر مسئولیت متولیان دانشگاه در اجرای هرچه بهتر موضوع حجاب و عفاف، اظهار داشت: حفظ شان و جایگاه دانشگاه و دانشگاهیان چه از جهت آراستگی و چه از جهت والابودن مقام علم و عالم، یک ضرورت است و لذا همه دانشگاهیان خود را ملزم می‌دانند که پوشش و رفتار خود را متناسب با کرامت انسانی و رفتار متعارف این قشر فرهیخته تنظیم نمایند.

دکتر محمد کریمیان با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده و آحاد جامعه گفت: در عصر کنونی که دشمنان نظام و انقلاب از طریق تهاجم فرهنگی درصدد کمرنگ نمودن عفاف و حجاب هستند توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در خنثی کردن توطئه دشمنان تأثیرگذار می‌باشد و باید به این نکته توجه داشت که حجاب تنها در پوشش نیست بلکه عفت در کردار و گفتار را نیز شامل می‌شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز با مهم ارزیابی کردن مسأله حجاب و عفاف در محیط دانشگاهی، عنوان داشت: مسأله حجاب فقط مختص بانوان نیست و آقایان نیز باید در محیط اجتماع و ادارات عفاف و حجاب را رعایت کنند تا از گزند آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در امان باشند.

دکتر اسد میرزائی با اشاره به برنامه‌ریزی دشمنان این مرز و بوم برای هجمه به فرهنگ و اعتقادات مردم، گفت: دشمنان ما در این برهه از زمان، فرهنگ اسلامی و ایرانی ما را مورد هجمه قرار داده‌اند و جا دارد که مردم به این امر توجه داشته باشند تا فرهنگ و ایمان مورد دستخوش واقع نشود و البته این امر با آموزش و شفاف‌سازی ممکن و میسر است و باید در خانواده‌ها نهادینه شود سپس به اجتماع سرایت کند.

میرزائی اظهار امیدوراری کرد که همه کارمندان و کارکنان دانشگاه در مسئله حجاب و عفاف، حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) را الگوی خود قرار دهند و بیشتر به فکر خدمت‌رسانی به مردم و اجتماع باشند.

در ادامه این جلسه مباحث موبوطه توسط دیگر اعضای کمیته مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.