شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶

دبیر کانون علم و مهر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

انسانیت ورای همه ادیان، زیبا ترین دین دنیاست

گفت و گو با دبیر کانون علم و مهر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

دبیر کانون علم و مهر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت و گو با مفدا بوشهرگفت: ای کاش همه به این باور برسند که انسانیت ورای همه ادیان زیبا ترین دین دنیاست. برای کمک کردن فیش های میلیونی واریزی لازم نیست، گاهی یک لبخند جوانه ای تازه در دل یک کودک کار می کارد.

به گزارش مفدا بوشهر، کانون دانشجویی خیریه علم و مهر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این روزها که درگیر بحران کرونا و آسیب های آن هستیم، اقدام به راه‌اندازی پویش "مهر" کرده  تا بتواند کمکی هر چند کوچک به دانشجویان کم توان مالی کند. به همین بهانه پای حرف های "آرمان زنده بودی"دبیر کانون علم و مهر نشستیم تا او از این پویش و فعالیت های کانون بگوید.

مفدا بوشهر: از خودتان و کانون خیریه علم و مهر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و فعالیت های آن بگویید.

آرمان زنده بودی کارشناس بیهوشی ورودی ۹۵ هستم، در کنار تحصیل از سال اول دانشگاه شروع به مشاوره تحصیلی کردم و از سال دوم به عنوان عضو  وارد کانون خیریه شدم، و در سال سوم دانشگاه به عنوان دبیر کانون علم و مهر انتخاب شدم.

یکی از اهداف اصلی کانون خیریه علم و مهر کمک به دانشجویان کم بضاعت و حمایت‌های معنوی و مادی از آنهاست. کمک به خانواده های کم بضاعت و بی بضاعت، همکاری با مراکز خیریه استان از طریق جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی در قالب برگزاری بازارچه خیریه، راه اندازی پویش، فراخوان همراهی و ... از دیگر اهداف ما می باشد.

مفدا بوشهر: برای عملیاتی کردن این اهداف تا کنون چه اقداماتی انجام داده اید؟

طی این سال ها، در شکل های مختلف سعی در ترویج فرهنگ کار خیر و فعالیت های خیریه ای داشته ایم. با برگزاری بازاچه، غرفه های کانون در مراسم های مختلف دانشجویی، راه اندازی پویش و .... کمک های نقدی و غیر نقدی را جمع آوری کرده و اقدام به تهیه مایحتاج یک ماهه خوار و بارو خوراک برای خانواده های کم بضاعت یا دانشجویان کم توان مالی، تهیه لوازم ضروری منزل  و همچنین ایجاد موقعیت شغلی برای زنان سرپرست خانوار(با رایزنی با مراکز مختلف)، کرده ایم.

متاسفانه به دلیل شرایطی که داریم و عدم حضور اکثر دانشجوها در این ایام و نبود امکانات لازم فعالیت هایی مانند؛ تهیه ماسک و مواد ضد عفونی رایگان برای خانواده های کم بضاعت را هنوز شروع نکرده ایم.  چرا که هم امکاناتی نداشتیم و هم نیروی انسانی کافی نبود، بنابراین تصمیم گرفتیم تا در قالب پویش اقدام به جمع اوری کمک های مالی برای کمک به دانشجویان بی بضاعت کنیم.

مفدا بوشهر: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در طی این سال ها چه میزان با  کانون همراهی کرده اند؟

از لحاظ استقبال دانشجویی در فعالیت های میدانی، آنچنان که مد نظر ما بود نشد، هرچند کم و بیش با ما همراه بوده اند. بیشتر دانشجویان تمایل به کمک نقدی داشته اند، شاید به دلیل شرایط ویژه دانشجویان ما، که ساعات زیادی از وقت آنها صرف مطالعه دروس و حضور در کلاس های درسی می شود.

مفدا بوشهر: از برنامه های  این کانون در روزهای آینده بگویید.

برای روز های آینده درحال جمع آوری مبلغی هرچند ناچیز برای کمک به دانشجویان کم توان در حیطه مالی هستیم و پویش دانشگاهی"مهر" به همین دلیل راه اندازی کرده ایم.  انشالله بتوانیم در جهت کم کردن بار فشاری که روی این قشر تحصیل کرده و علم آموز هست، قدمی برداریم.

مفدا بوشهر:‌آیا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یا معاونت فرهنگی و دانشجویی همکاری های لازم را در برنامه ها با شما داشته اند؟

با نگاه مثبت و نوع دوستانه ای  که معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به مقوله امور خیریه داشته اند و همچنین همراهی مجموعه، توانستیه ایم تعامل بهتری با این معاونت و دانشگاه داشته  این مسیر بهتر و قوی تر عمل کنیم.

 مفدا بوشهر: حرف آخر

به اعتقاد من "زندگی باور دریاست/ در اندیشه ماهی، در تنگ" همه مشکل داریم همه در تنگنا هستیم و فشار زیادی را تحمل می کنیم، ولی در این میان، ضریب فشار وارده به بعضی چند برابر شده، ای کاش همه به این باور برسند که انسانیت ورای همه ادیان زیبا ترین دین دنیاست. برای کمک کردن فیش های میلیونی واریز لازم نیست، گاهی یک لبخند جوانه ای تازه در دل یک کودک کار می کارد. گاهی یک خسته نباشید، مرهم دل یک پاکبان است که حقوقش عقب افتاده است.

گاهی غذا دادن به یک حیوان، دعای پر برکت طبیعت را برای ما به دنبال خواهد داشت. ما همه در این دنیا مسافریم، هیچ کس ماندگار نیست. ای کاش مسافری مهربان باشیم. چه نشسته و چه ایستاده در وسط اتوبوس عمر همه به مقصد می رسیم. پس اگر جای خوبی داریم، اجازه بدهیم بقیه هم از این لطف بهره مند شوند.

خلاصه کنم فقط انسان باشیم نه بیشتر....

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.