سه‌شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸

یازدهمین نشست شورای هماهنگی فعالیت شعب دانشگاهی پایگاه خبری مفدا برگزار شد

یازدهمین نشست دبیران مناطق شعب دانشگاهی مفدا

یازدهمین نشست شورای هماهنگی فعالیت شعب دانشگاهی پایگاه خبری مفدا دوشنبه‌ ۳۰ تیرماه در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد و در این‌ نشست فعالیت‌های رسانه‌ای مفدا در چهارماهه گذشته مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش مفدا، یازدهمین نشست شورای هماهنگی فعالیت شعب دانشگاهی پایگاه خبری مفدا دوشنبه‌ ۳۰ تیرماه در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با حضور نمایندگان منطقه‌ای مدیران روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه عادل فندرسکی‌نژاد مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان و دبیر شورای هماهنگی گزارشی از فعالیت‌های شعب دانشگاهی مفدا در چهارماه گذشته ارائه داد و فعالیت‌های فعالان رسانه‌ای شعب دانشگاهی پایگاه خبری مفدا در دانشگاه‌های علوم پزشکی را قابل قبول توصیف کرد و به نقاط ضعف و قوت برخی از شعب اشاره کرد.

در ادامه این نشست مهدی معماری مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و مدیر مجموعه پایگاه‌های خبری‌ مفدا به فعالیت‌های رسانه‌ای مستمر و شبانه‌روزی شعب دانشگاهی پایگاه خبری مفدا در سال جدید اشاره کرد و گفت: در چندماه گذشته که کل کشور با موضوع همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا دست‌وپنجه نرم می‌کند، همکاران رسانه‌ای ما در مجموعه پایگاه‌های خبری مفدا در کل کشور همگام با پرسنل جهادگر دانشگاه‌های علوم پزشکی در صف مقدم مبارزه با کرونا فعالیت کرده و به اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها و اقدامات نهادهای دانشجویی مبادرت کرده و به طور شبانه‌روزی در تلاش بودند تا با اطلاع‌رسانی به موقع و انتشار مطالب آموزشی، فرهنگی، سهم اندکی در مقابله با کووید۱۹ ایفا کنند که لازم است از تلاش‌ها و مساعی همه مدیران شعب دانشگاهی مفدا و همه خبرنگاران عزیز همکار مفدا به سهم خودم تشکر و قدردانی کنم و امیدواریم با توکل به خداوند متعال و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از شرایط سخت فعلی با کمترین تلفات و پیامدها به سلامت گذر کنیم.

معماری در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع "رتبه‌بندی فعالیت‌های مطبوعاتی سال گذشته روابط‌عمومی معانت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور" اشاره کرد و گفت: امسال برای اولین سال "فاز اول ارزیابی فعالیت شعب دانشگاهی پایگاه خبری مفدا" را به صورت الکترونیکی انجام خواهیم داد و به دلیل اینکه ممکن است به هر دلیل در روند انجام آن خللی ایجاد شود، روند به اصطلاح دستی و کاغذی ارزیابی را نیز هم‌زمان انجام داده و چنانچه از عملکرد مطلوب سامانه طراحی شده اطمینان حاصل شد، در سال آینده این روند کاملا الکترونیکی و از راه‌دور انجام خواهد شد.

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه ارزیابی عمکرد فعالیت‌ها شعب دانشگاهی مفدا به صورت سالانه به تنهایی نمی‌تواند معضلات و مشکلات پیش‌روی را مرتفع کند، تصریح کرد: به نظر می‌رسد برای ارتقا سطح کیفی مطالب منتشر شده لازم است که سازکارهایی خارج از روند ارزیابی سالانه تعریف شود تا مجموعه رسانه‌ای مفدا هر ماه ارزیابی دقیقی از کیفیت و کمیت محتواهای بر روی خروجی رفته خود داشته باشد و با بررسی دقیق نتایج حاصله، راه‌کارها و تمهیدات لازم جهت رفع مشکلات احتمالی در مدتی کوتاه اندیشیده شود.

مدیر مجموعه پایگاه‌های خبری مفدا روند فعالیت مفدا را رو به رشد اعلام کرد و گفت: در چهار ماهه گذشته علی‌رغم اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور دانشگاه‌ها حالت نیمه‌تعطیل داشته‌اند، بیش از ۲۲هزار محتوای رسانه‌ای در قالب خبر، گزارش، مصاحبه، یادداشت، فیلم و عکس در مجموعه پایگاه‌های مفدا منتشر شده است که بخش زیادی از این مطالب اخبار و محتواهای مرتبط با موضوع کرونا و مطالب آموزشی و اطلاع‌رسانی در خصوص خودمراقبتی جهت کاهش ابتلا به این ویروس، فعالیت‌های جهادی، تولید محصولات رسانه‌ای آموزشی و ... مرتبط به بحث کرونا ویروس بوده است.

معماری در پایان این بخش از سخنان خود، افزود: از همه همکاران و همراهان مجموعه پایگاه‌های خبری مفدا درخواست می‌کنم که در حال حاضر که چراغ فعالیت‌های فرهنگی به دلیل حضور کم‌رنگ دانشجویان کم‌فروغ است، با انتشار اخبار امیدبخش، پرمغز و مرتبط با فعالیت‌های عام‌المنفعه گروه‌های دانشجویی و پرداختن به موضوعاتی که دانشجویان را در حال و هوای دانشگاه حفظ می‌کند، کمک کنند تا دانشجویان همه نیازهای خبری و رسانه‌ای خود را در مجموعه وب‌سایت‌ها، کانال‌ها و پیچ‌های مرتبط با مفدا در شبکه‌های اجتماعی یافته و دنبال کنند.

در ادامه یازدهمین نشست شورای هماهنگی دبیران مناطق شعب دانشگاهی مفدا وارد دستورات خود شد و سه موضوع "بررسی فرآیند خود ارزیابی فعالیت‌های رسانه‌ای شعب دانشگاهی مفدا در سال ۹۸"، "ارزیابی نهایی نظام نامه  آموزشی مفدا" و "بررسی نهایی شیوه نامه رتبه بندی مجموعه پایگاه‌های خبری مفدا" مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این بخش، دبیران مناطق شعب دانشگاهی مفدا در خصوص بررسی موضوع «فرآیند خود ارزیابی فعالیت‌های رسانه‌ای شعب دانشگاهی مفدا در سال ۹۸» به بحث و بررسی پرداختند. بر این اساس شاخص‌های ارزیابی ماهانه شعب دانشگاهی مفدا از لحاظ کمی و کیفی مشخص و بنا شد تا میزان عملکرد شعب دانشگاهی مفدا در طول یک ماه، بر اساس ۱۳ شاخص مهم در حوزه رسانه سنجیده شود.

در ادامه «چگونگی شیوه ارزیابی نظام‌نامه آموزشی» مورد بررسی قرار گرفت و معماری در این خصوص توضیحاتی مبنی بر اهمیت ارزیابی نظام‌نامه اموزشی و نقش این نظام‌نامه در پیشبرد اهداف رسانه‌ای پایگاه خبری مفدا، بیان کرد.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی مفدا به صورت مجازی با توجه به شیوع ویروس کرونا، از جمله موضوعات مهمی بود که در این بخش مطرح شد و مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت استفاده از این پتانسیل را جهت استمرار کارگاه‌های اموزشی امری مهم و ضروری عنوان کرد.

در بخش پایانی این نشست به «بررسی نهایی شیوه نامه رتبه‌بندی مجموعه پایگاه خبری مفدا» پرداخته شد که در این بخش به نکات مهم در خصوص الکترونیکی شدن این رتبه بندی برای اولین بار اشاره و در خصوص چگونگی برگزاری رتبه‌بندی مجموعه پایگاه خبری مفدا نکات لازم از سوی مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بیان شد.

در این بخش دبیران مناطق شعب دانشگاهی مفدا علاوه بر مثبت ارزیابی کردن برگزاری رتبه‌بندی مجموعه پایگاه خبری مفدا به شیوه الکترونیکی، ابهامات خود را نیز برطرف کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.