دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸

عضو هیأت علمی گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی قم

تجربیات قمی‌ها در مبارزه با کرونا در دیگر استان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد/ایجاد صندوق قرض‌الحسنه برای پرداخت اجاره مستاجران

دکتر کاظمی

حجت‌الاسلام دکتر کاظمی از انتقال تجربیات جهادگران و کادر درمانی استان قم به دیگر استان‌های درگیر با کرونا خبرداد و گفت: در ابتدای مبارزه با ویروس کرونا، برخی از تجهیزات از جمله ماسک و دستکش و همچنین بسته‌های معیشتی در استان قم تهیه و بعد از تامین نیاز استان، به استان‌های بحرانی ارسال می‌شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، حجت‌الاسلام اسماعیل کاظمی طی گفت‌وگویی با بیان اینکه ارتباط با جوانان به ویژه دانشجویان به بخشی از زندگی بنده تبدیل شده است و این موضوع منحصر به ساعات محدود کاری نمی‌شود، اظهار کرد: امروزه شبهات بسیاری در میان جوانان و جود دارد که رفع این شبهات از اهمیت بسیاری برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه طراز انسانیت و آدمیت در زمان سختی‌ها مشخص می‌شود، مطرح کرد: کرونا شرایطی را رقم زد تا افراد مختلف جامعه مورد آزمایش قرار گیرند و یکی از افتخارات مردم مسلمان به ویژه مردم ایران اسلامی این است که در این شرایط ویژه کرونایی که در سطح جهان وجود داشته، مواسات و همدلی را به صورت گسترده دنبال کرده‌اند و انسان‌دوستی و آدمیت را به اوج خود رساندند.
کاظمی از نگاه ویژه اقشار مختلف جامعه به گروه‌های دانشجویی یاد کرد و ادامه داد: رهبری نسبت به نسل جوان به‌عنوان آینده‌سازان جامعه عنایتی ویژه دارند؛ در شرایط کرونا جامعه پزشکی به ویژه دانشجویان این جامعه به‌عنوان مدافعان سلامت در جبهه مبارزه با کرونا حضور یافته و به خوبی درخشیدند.
عضو هیأت علمی گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: با کمک دانشجویان و نخبگان جامعه می‌توانیم تمدن‌سازی کرده و راهگشا باشیم و سند راهبردی انقلاب اسلامی را برای اقشار مختلف تعریف و تبیین کنیم.
وی با تاکید بر اینکه چالش‌ها و سختی‌های مردم بر هیچ کسی پوشیده نیست، مطرح کرد: مردم و اقشار مختلف با اجرای فرمان رهبری در طرح مواسات و همدلی هیچ نگاه حزبی نداشته و به صورت سلیقگی عمل نکردند؛ یکی از گام‌هایی که می‌تواند کشور را برای ظهور امام زمان(عج) آماده‌سازی کند همین همدلی و انسجام است.
عضو هیات امنا قرارگاه تداوم جهاد قم با اشاره به اینکه بنده با برخی از اساتید و دانشجوها اختلاف سلیقه دارند، تصریح کرد: برای صدور تمدن نوین اسلامی در مرحله نخست باید همه جامعه نسبت به این تمدن آگاه و در مسیر تحقق آن مشارکت کنند.
وی با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل‌ها بهداشتی برای همگان لازم و ضروری است، مطرح کرد: استفاده از ماسک در اماکن عمومی یک مسئولیت ضروری، اخلاقی و شرعی است چراکه امکان دارد یک فرد ناقل با استفاده نکردن از ماسک جان هم‌وطن خود را به خطر بیاندازد.
کاظمی اظهار کرد: کارهای ما در دوران کرونا و پساکرونا باید رنگ و بوی امام زمانی داشته باشد به این معنا که ما در امور روزمره خود باید به رضای حضرت توجه داشته باشیم؛ اگر امروز هم حضرت ظهور کنند مواسات و همدلی را از عموم مردم درخواست می‌کردند و قطعا امروزه ایشان به افرادی که در همدلی و مواسات مشارکت داشتند عنایت خواهند داشت.
وی از فعالیت‌های جهادی نیروهای مردمی به ویژه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم در مبارزه با کرونا یاد کرد و گفت: قرارگاه تداوم جهادی در تکیه شاه خراسان واقع در نزدیکی سه راه بازار تشکیل شد و فعالیت این قرارگاه مورد تایید رئیس و معاونان دانشگاه قرار گرفت.
عضو هیأت علمی گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه در شب‌های قدر ماه مبارک رمضان بیش از ۱۲ هزار سبد کالا تهیه و با شناسایی نیازمندان، به درب منازل آن‌ها برده شد، مطرح کرد: بخشی از افراد در اثر ابتلای به کرونا و یا تعطیلی کسب و کارها آسیب دیدند که حمایت از آن‌ها را نیز مورد توجه قرار دادیم.
وی خاطرنشان کرد: در زیر زمین مسجد کارگاه تولید گان را با حضور نیروهای داوطلب ایجاد کردیم و تولیدات را در میان نیروهای جهادی مستقر در بیمارستان‌ها و کادر درمانی توزیع کردیم.
کاظمی با بیان اینکه در فعالیت‌های خدماتی و جهادی رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز مورد توجه قرار گرفته است، عنوان کرد: به همت نیروهای جهادی آبمیوه‌های مختلف تهیه و در اختیار بیماران و کادر درمانی استان قرار می‌گرفت.
وی از انتقال تجربیات جهادگران و کادر درمانی استان قم به دیگر استان‌های درگیر با کرونا یاد کرد و گفت: در ابتدای مبارزه با ویروس کرونا، برخی از تجهیزات از جمله ماسک و دستکش و همچنین بسته‌های معیشتی در استان قم تهیه و بعد از تامین نیاز استان، به استان‌های بحرانی ارسال می‌شد.

کاظمی با تاکید بر اینکه همدلی و مواسات همچنان با قدرت دنبال می‌شود، تصریح کرد: وضعیت اقتصادی  نامناسب جامعه و افسارگسیختگی بازار به افراد بسیاری ضربه می‌زند و ما در حد توان تلاش می‌کنیم تا برای افرادی که بیکار شده‌اند اشتغال‌زایی ایجاد کنیم.
عضو هیات امنا قرارگاه تداوم جهاد قم با بیان اینکه متاسفانه برخی از مردم به یکدیگر رحم نمی‌کنیم، عنوان کرد: اکنون درحال جمع‌آوری مبالغی هستیم تا بتوانیم اجاره مستاجران را پرداخت کنیم و البته این مبالغ به صورت قرض‌الحسنه ارائه می‌شود و در آینده با جمع‌آوری این مبالغ در حوزه ازدواج فعالیت خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه ماسک در سطح کشور به یک موضوع مافیایی تبدیل شده است، گفت: اکنون تهیه ماسک در هر مکانی سخت شده است به همین علت درحال تلاش هستیم تا بتوانیم با استفاده از فناوری‌های نوین شرکت‌های دانش بنیان تولید ماسک داشته و مشکل مردم را رفع کنیم.

گزارش تصویری بخش کوچکی از فعالیت های جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم در ایام کرونایی را اینجا ببینید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.