دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵

وزیر بهداشت:

قدردان تلاش های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان هستیم

IMG-20200720-WA0008.jpg

دکتر سعید نمکی گفت: افزایش مراکز سرپایی ۱۶ ساعته، اطلاع رسانی به موقع و پاسخگویی توسط سامانه های شبانه روزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است

به گزارش مفدا ارومیه، نشست دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت ویدئو کنفراسی با حضور روسای دانشگاه های سراسر کشور جهت بررسی وضعیت کنونی استان ها هم اکنون ۳۰ تیرماه۱۳۹۹ در حال برگزاری است.

دکتر نمکی ضمن تقدیر و تشکر از کادر درمان، روسای دانشگاه ها به خاطر تلاش های شبانه روزی در جهت مبارزه با ویروس منحوس کرونا به خصوص اوایل آغاز این بیماری؛ به اهمیت تکریم نیروهای درمانی تاکید و بیان کردند: یک پرستار، یک پزشک و سایر نیروهای درمانی در روزهای اولیه مواجهه با این بیماری ناشناخته به خاطر ترس، کمبود امکانات و یامعوقاتشان ما رو ترک نکردند و در کنار ما به مبارزه پرداختند، هیچ فیلم و اثر هنری نمی تواند رشادت های این عزیزان را به تصویر بکشد و واقعا ما قدردان شما عزیزان هستیم.

در ادامه ایشان به نمودارهای وضعیت استان ها اشاره نمودند و بیان کردند: تلاش های شما عزیزان باعث شد تا در بیشتر استان ها وضعیت قابل قبولی داشته باشیم و باید تمهیدات بیشتری را لحاظ کنیم تا به مدد الهی بتوانیم کرونا را شکست دهیم.
وزیر بهداشت اظهار داشت: تا کنون با بررسی های آماری که انجام شده۱۲/۳% بیماران کمتر از ۶۰ سال سن دارند و بدون بیماری پیش زمینه ای و ۸۷/۷% بالای ۶۰ سال سن و بیماری های پیش زمینه ای دارند، بر این اساس باید افراد ۶۰ سال به بالا و افراد دارای بیماری پیش زمینه ای بیشتر مد نظر قرار گیرند.

از جمله مواردی که وزیر بهداشت جهت رعایت در استان ها به روسای دانشگاه ها تاکید کردند می توان به:
۱. اجرای پروتکل های بهداشتی
۲. اطلاع رسانی مناسب رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان ها به صورت مستمر
۳. رعایت اصل آموزش موارد ایزوله شدن
۴. توجه ویژه به گروه های هدف سالمندان و بیماران زمینه ای
۵. شناسایی بیشتر بیماران مبتلا به کرونا به منظور درمان و رعایت فاصله گذاری
۶. جدا کردن بیمارستان های کرونایی از غیر کرونایی
۷. واکاوی امکانات مراکز آموزشی و درمانی
۸. توجه بیشتر به وسایل حفاظتی
۹. توجه ویژه به پروژه های نیمه تمام، در امسال بیش از ۱۰۰۰۰ هزار تخت بیمارستانی و عمدتا تخت های مراقبت ویژه، برای اولین بار در کشور قرار است ایجاد شود.
۱۰. به روش های غیر علمی جهت درمان بیماران توجهی نکنید و داروهای لازم تهیه و به فقط بیمارستان ها جهت مصرف توزیع شده است.
۱۱. بیماران غیر کرونایی از توجه جدی خارج نشوند.
۱۲. انتخاب قائم مقام مدیریت کرونا توسط روسای دانشگاه ها جهت سهولت کارها
۱۳. کرونا ما را نباید از غیر کرونا قافل کند و باید به اهداف دیگر سازمان از جمله واکسیناسیون، مراقبت از زنان باردار، شعار هر خانه یک پایگاه سلامت و..رسیدگی کنیم.
اشاره نمود.
هم اکنون هم روسای دانشگاه های علوم پزشکی که استان های آنها در وضعیت قرمز و هشدار هستند در حال ارائه گزارش هستند، شایان ذکر است دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به همراه کلیه ی معاونین و مسئولین ستاد دانشگاهی مبارزه با ویروس کرونا استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه حضور دارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.