یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰

افزایش لخته خون در شریان های پای بیماران مبتلا به کووید ۱۹

لخته

طی پژوهشی که در مجله "radiology" به چاپ رسیده است کووید ۱۹ با بروز لخته های خون در شریان های پا می تواند ارتباط داشته باشد.

به گزارش مفدا به نقل از مدیکال اکسپرس ؛ طی پژوهشی که در مجله Radiology به چاپ رسیده کووید ۱۹ با بروز لخته های خون در شریان های پا می تواند ارتباط داشته باشد . 
بررسی جدید پژوهشگران مرکز پزشکی مونته فیور آمریکا نشان می دهد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که نشانه هایی مانند کمبود خون در آن ها دیده می شود بیش از بیمارانی که مبتلا نیستند در معرض خطر قطع عضو یا مرگ قرار دارند .
ارتباط میان کووید ۱۹ و وجود لخته های خون در شریان های ریوی در پژوهش های بسیاری اثبات شده است ، در چنین شرایطی لخته های خون در شریان ها به وجود می آیند و مانع از جریان یافتن و رسیدن اکسیژن به اندام تحتانی می شوند . 
پژوهشگر ارشد این پروژه در این باره بیان کرد : از آن جا که آمار مبتلایان به کرونا در سراسر جهان رو به افزایش است پزشکان باید به ارتباط میان کووید۱۹ و بروز ترومبوز شریانی توجه بسیاری داشته باشند اگر این مشکل به موقع تشخیص داده شود امکان حفظ اعضای بدن بیمار و پیشگیری از نیاز به قطع عضو فراهم خواهد شد .

خبرنگار :سحر شجاعی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.