یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۴

با اعلام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان؛

استان کرمان وارد وضعیت قرمز کرونایی شد

وضعیت قرمز‌کرونا

دکتر طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از قرمز شدن وضعیت استان کرمان از نظر شیوع ویروس کرونا خبر داد و بیان کرد : مهم ترین راه پیشگیری و کنترل، رفتار اجتماعی مناسب و صحیح مردم است.

به گزارش مفدا، دکتر طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد : اگر استان کرمان سه ماه پیش در وضعیت قرمز قرار می گرفت ما می توانستیم محدودیت هایی را ایجاد کنیم اما متاسفانه اکنون محدودیت زیادی را نمی توانیم اعمال کنیم زیرا ستاد ملی مقابله با کرونا دست مارا بسته است. بنابراین مسئولین و مردم باید بیشتر مراقبت کنند. وی با بیان اینکه آمار مبتلایان بستری شده و هم چنین مرگ و میر ناشی از کرونا در استان کرمان روندی افزایش یافته داشته تصریح کرد: مهم ترین راه پیشگیری و کنترل این بیماری رفتار اجتماعی مناسب مردم است. 
وی در خصوص ظرفیت بیمارستان های کرمان بیان کرد: در حال حاضر بیمارستان افضلی پور و پیامبر اعظم شهر کرمان جوابگوی بیماران کرونایی است و بیمارستان افضلی پور تخت های غیرکرونایی خود را به بیماران کرونایی اختصاص داده است، در صورت پر شدن ظرفیت این دو بیمارستان معمولا یکی از بیمارستان های نظامی به عنوان بیمارستان پشتیبانی به بیماران کرونایی اختصاص خواهد یافت. 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص دو داروی جدید "رمدسیویر" و "فاویپیراویر" نیز اظهار کرد : این داروها جزو داروهای منظم و همیشگی نیستند و اثر بخشی آن ها بر روی بیماران کرونایی ثابت نشده است.
گفتنی است که هر دو داروی تایید شده توسط وزارت بهداشت در استان کرمان موجود می باشند.

خبرنگار: سحر شجاعی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.