پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰

فعالیتی ارزشمند توسط اکسترن های گروه پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ؛

طرح « توزیع ماسک‌ و آموزش مردم در خصوص فاصله اجتماعی، شستن دستها و استفاده از ماسک» برگزار شد

گزارش تصویری «طرح توزیع ماسک‌و آموزش مردم درکلی مورد فاصله اجتماعی،شستن دستها و استفاده از ماسک» توسط اکسترنهای پزشکی اجتماعی  به دنبال بررسی وضعیت سلامت و‌مولفه های آن  در روستای دیزج لیلی خانی

این طرح به دنبال بررسی وضعیت سلامت و ‌مولفه های آن در روستای دیزج لیلی خانی و به علت عدم استفاده از ماسک به دلیل نداشتن قدرت خرید انجام پذیرفت.

به گزارش مفدا تبریز، دکتر مهستی علیزاده، مدیر گروه پزشکی اجتماعی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگو با خبرنگار مفدا تبریز طرح برگزار شده توسط  اکسترن های گروه پزشکی اجتماعی دانشگاه را ارزشمند دانست و این حرکت را گامی موثر در آگاهی بخشی و کنترل بیماری های واگیردار برشمرد.

وی «طرح توزیع ماسک ‌و آموزش مردم در مورد فاصله اجتماعی، شستن دستها و استفاده از ماسک» توسط اکسترنهای پزشکی اجتماعی را به دنبال بررسی وضعیت سلامت ومولفه های آن در روستای دیزج لیلی خانی و علت عدم استفاده از ماسک را نداشتن قدرت خرید دانست و گفت : پس از جلسه  با شورای روستا رایزنی هایی با سازمانهای مردم نهاد برای تهیه ماسک و آموزش خانم های داوطلب روستا برای دوخت ماسک به قیمت ارزان و توزیع مستمر آن انجام شد.

مدیر گروه پزشکی اجتماعی دانشکده پزشکی ادامه داد : پیام ها و فیلم های آموزشی برای نشر در کانال روستا تهیه شد و هماهنگی با بهورز جهت اطلاع رسانی انجام گرفت.

وی در پایان ضمن تشکر از اکسترن های گروه پزشکی اجتماعی دانشگاه گفت : امروز پنجشنبه ۲۶ تیرماه  از ساعت ۹ صبح در حیاط خانه بهداشت روستای دیرج لیلی خانی ‎توزیع ماسک و  آموزش به مراجعین با  کنترل تجمع انجام شد  و همچنین یک پرسشنامه الکترونیکی توسط دانشجویان از هر مراجعه کننده تکمیل گردید.

 #آموزش_پزشکی_پاسخگو

  #پزشکی_اجتماعی_تبریز

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.