پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۱

حفظ فرهنگ حجاب و عفاف نیازمند حرکتی پویا و هدف مند است/ ثبت نام کارگاه مجازی رویکرد تمدنی حجاب آغاز شد

عفاف و حجاب

حفظ فرهنگ حجاب و عفاف نیازمند حرکتی پویا و هدف مند است فرهنگ سازی در زمینه عفاف و حجاب نیازمند آموزش موثر و مبتنی بر یافته‌های علمی است .در این راستا اداره تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه در نظر دارد کارگاهی تحت عنوان رویکرد تمدنی به مسئله حجاب برای اعضا هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ۳۰ تیرماه برگزار نماید و ثبت نام از امروز آغاز و تا ۲۹ تیرماه ادامه دارد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، حفظ فرهنگ حجاب و عفاف نیازمند حرکتی پویا و هدف مند است فرهنگ سازی در زمینه عفاف و حجاب نیازمند آموزش موثر و مبتنی بر یافته‌های علمی است .در این راستا اداره تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه در نظر دارد کارگاهی تحت عنوان رویکرد تمدنی به مسئله حجاب برای اعضا هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ۳۰ تیرماه برگزار نماید و ثبت نام از امروز آغاز و تا ۲۹ تیرماه ادامه دارد.

سید حمید حسینی مدیر فرهنگی دانشگاه در این راستا گفت: مسئله عفاف و حجاب یکی از مسائل پر چالش و همیشگی در همه اعصار و برای همه کشورها بوده و هست با این حال هر ملت و قومی به فراخور مقتضیات زمانی و مکانی نسبت به حدود تعیین شده برای آن حساسیت داشته است.

مدیر فرهنگی دانشگاه از برگزاری کارگاه رویکرد تمدنی به مسئله حجاب خبر داد و اظهار داشت:  اداره تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه در نظر دارد تا همزمان با هفته عفاف و حجاب کارگاهی تحت عنوان رویکرد تمدنی به مسئله حجاب جهت بهره وری اعضا هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه برگزار نماید.

او در پایان یادآور شد: در کشور ما یکی از مسائل پر چالش همین مسئله عفاف و حجاب بوده است و با آنکه در این زمینه مطالب زیاد گفته و نوشته شده است ولی باز هم به نظر می رسد جای کار دارد و باید زوایای آن روشن تر شود لذا در این راستا می بایست در سه حوزه مهم آن یعنی مرحله نهادینه سازی، گسترش فرهنگ پوشش و عفاف و حجاب و حفظ و پاسداری از  باورهای ترویج شده گام برداشت و با استفاده از ابزار و شیوه های به روز به فعالیت پرداخت.

لازم به ذکر است این کارگاه در روز دوشنبه ۳۰ تیرماه ساعت ۱۰الی ۱۲ در بستر فضای مجازی برگزار می شود. لذا علاقمندان می توانند تا روز یکشنبه ۲۹ تیرماه مشخصاتی شامل نام ونام خانوادگی، کد ملی، تعیین دانشجو، رشته تحصیلی یا شاغل در واحد/ مدیریت/ معاونت و شماره همراه خود را به شناسه تلگرامی  @torbatheydariyeh_mefda_admin ارسال نمایند. گفتنی است کارگاه دارای امتیاز فرهنگی وگواهی می باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.