شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵

سرفصل ها و محتوای آموزشی دو واحد درسی دانشگاه های کشور در ارتباط با « مدیریت بحران »، تدوین و اجرا می شود

دانشگاه علوم بهزیستی

هیات ممتحنه، ارزشیابی و برنامه ریزی رشته « سلامت در حوادث و بلایا » کشور با تشکیل جلسه در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، اعلام کرد که سرفصل ها و محتوای آموزشی دو واحد درسی دانشگاه های کشور در ارتباط با « مدیریت بحران »، تدوین و اجرا می شود.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ اعضای هیات بورد کشوری رشته « سلامت در حوادث و بلایا » با توجه به شرایط کشور بلحاظ حوادث طبیعی و غیرمترقبه (مانند سیل، زلزله و...) و همچنین اپیدمی بیماری هایی مانند کرونا، بر ضرورت تدوین و اجرای دو واحد درسی برای تمامی دانشجویان رشته های مختلف در دانشگاه های تحت پوشش وزارتخانه های بهداشت و علوم، تاکید کردند.

    دکتر" حمیدرضا خانکه " دبیر این هیات و مدیر گروه و مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، طی سخنانی در ابتدای این جلسه گفت که براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در همین ارتباط، و ابلاغ آن از سوی دولت، برنامه ریزی آموزش های مرتبط با « مدیریت بحران » برای تمامی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور لازم الاجراست.

    وی همچنین با اشاره به دستور وزیر بهداشت برای توانمندسازی مدیران کشور نسبت به « مدیریت بحران »، بررسی چگونگی برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزشی در این خصوص را به اعضای هیات ممتحنه، ارزشیابی و برنامه ریزی رشته « سلامت در حوادث و بلایا » کشور پیشنهاد داد.

    بگفته دکتر خانکه، پیگیری مراحل قانونی تاسیس مقطع کارشناسی ارشد رشته « سلامت در حوادث و بلایا » در دانشگاه ها و همچنین دستیابی به راهکارهای لازم برای حل مشکلات اشتغال فارغ التحصیلان این رشته، در برنامه کاری هیات بورد رشته « سلامت در حوادث و بلایا » قرار دارد.

   در ادامه این نشست،  اعضای هیات ممتحنه، ارزشیابی و برنامه ریزی رشته « سلامت در حوادث و بلایا » کشور نیز که شامل 12 تن از مدیران حوزه های مختلف سلامت و متخصصان و اساتید رشته های مرتبط در دانشگاه های علوم پزشکی کشور می شوند، در مورد مفاد دستور کار هیات، تبادل نظر کردند.

    گروه آموزشی و مرکز تحقیقات « سلامت در حوادث و بلایا » دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی هرسال از میان فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد رشته های مرتبط ، نسبت به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری رشته « سلامت در حوادث و بلایا » اقدام می کند، و با جدیت به تعلیم و تربیت نیروی متخصص برای این حوزه می پردازد.

    این گروه و مرکز تحقیقات، علاوه بر تعلیم و تربیت نیروی متخصص در حوزه « سلامت در حوادث و بلایا » و « مدیریت بحران »، در تدوین و اجرای پروژه های کشوری و منطقه ای نیز مشارکت دارند.

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.