چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷

دارنده مدال نقره جشنواره ورزش‌های همگانی مجازی وزارت بهداشت در رشته طناب زنی:

با توجه به شرایط موجود کرونایی بهترین کار و اقدام، برگزاری مسابقات به صورت مجازی بود

کاشان/مصاحبه

رضا رفیعی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در اولین دوره جشنواره ورزش‌های همگانی مجازی وزارت بهداشت در رشته طناب زنی توانست مقام دوم را کسب کند.

به گزارش مفدا کاشان، دارنده مقام دوم رشته طناب زنی در خصوص اقدام وزارت بهداشت در برگزاری این جشنواره در ایام شیوع کرونا اظهار داشت: به نظر من از جالبترین کارهایی بود که انجام شد و با توجه به شور و اشتیاقی که هرسال به خاطر المپیاد داشتیم، عدم برگزاری مسابقات باعث ناراحتی‌مان شده بود که با این اقدام تا حدودی رفع شد.

رضا رفیعی ادامه داد: تا به حال تجربه شرکت در چنین مسابقاتی را نداشتم و اولین بار بود که به این صورت رقابت می‌کردم.

وی با اشاره بر سطح برگزاری این جشنواره و نحوه مدیریت این رقابت‌ها به صورت مجازی گفت: طبیعتا نسبت به دوره‌های قبل مسابقات حضوری، سطح کمی پایین‌تر بود که اجتناب ناپذیر است ولی مجازی برگزار شدن هیچ خللی در سطح بالای مدیریت وارد نکرده بود.

رفیعی تصریح کرد: مهمترین نقطه ضعف این مدل مسابقات نبودن شور و هیجان بین بچه‌ها در المپیاد است ولی با توجه به شرایط موجود بهترین کار بود و البته داوری‌ها نیز در این شرایط منصفانه‌تر است.

این دانشجوی ورزشکار در خصوص ورزش در ایام کرونا به دانشجویان توصیه کرد: ورزش را در هیچ شرایطی رها نکنند. اگر شرایط به نحوی بود که نتوانستند به رشته اختصاصی خود ادامه دهند به رشته‌های دیگر هم فکر کنند و بدانند که مطمئنا پشیمان نمی‌شوند.

وی به ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی کاشان از نظر تعداد دانشجو نسبت به دانشگاه‌های بزرگتر اشاره کرد و این امر را یکی از دلایل استقبال کم دانشجویان از رشته‌های ورزشی دانست و تاکید کرد که در این زمینه باید برنامه ریزی‌های لازم انجام شود.

دانشجوی ورزشکار رشته پزشکی دانشگاه در خصوص عوامل انگیزشی که باعث استقبال بیشتر دانشجویان برای شرکت در مسابقات ورزشی است، افزود: شرایطی ایجاد شود که دانشجو  بتواند شور و هیجان ورزشکاران را حین ورزش و البته المپیادها داشته باشد و باید به دانشجویان ورزشکار توجه بیشتری شود تا سایر افراد انگیزه پیدا کنند.

رضا رفیعی در پایان بیان داشت: رشته طناب زنی از رشته هایی بود که طی این چند سال به آن رسیدگی شد چه از نظر امکانات و چه از نظر مربی. مربی ما جزء بهترین های ایران بودند و در پیشرفت ما سهم بسزایی داشتند و البته تلاش و پیگیری های دلسوزانه کادر تربیت بدنی دانشگاه.

شایان ذکر است رضا رفیعی متولد ۷۲ رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان پیش از این نیز در سومین دوره المپیاد همگانی؛ مقام دوم طناب بلند، سوم سرعت امدادی و دوم تیمی و در چهارمین دوره توانست سوم سرعت امدادی، اول نمایشی و اول تیمی را بدست آورد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.