سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲

دوره ی آموزشی مهارت های ارتباط جمعی در دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد

کارگاه

دوره ی آموزشی عمومی ویژه کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی بر اساس فرم نیازسنجی برنامه های آموزشی دانشگاه با عنوان" مهارت های ارتباط جمعی"برگزار شد.

به گزارش مفداگلستان، دوره ی آموزشی مهارت های ارتباط جمعی ویژه کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی در روزهای یکشنبه ۸تیرماه و سه شنبه ۱۷تیرماه سال جاری درحال برگزاری است.

در این دوره آموزشی، دکتر مسعود فاضل راد استاد دانشگاه علمی کاربردی استان گلستان به بیان موضوعاتی همچون مهارت های ارتباطی، نحوه ارتباط موثر، تفکر خلاق، مهارت های مقابله با هیجانات، اجزای ارتباط، و روانشناسی شخصیت، راندمان ارتباطی (مهندسی ارتباطی)، هدف ارتباط موثر، اثربخشی در ارتباطات میان فردی پرداخت.

دکتر فاضل راد در این برنامه گفت: کارکنان سازمان باید جایگاه خود را در ساختار سازمانی به خوبی بشناسد زیرا توانمندی های ما موجب در اختیار گرفتن این جایگاه شده و  ما را برای ایفاء نقش مناسب دانسته است.

دکتر شریف نسب با توضیح در این مورد که ارتباط انسان ها در خانواده و یا محل کار خلاصه  نمی شود بیان داشت:  ارتباطات یک رفتار اجتماعی گسترده است که کل جامعه با آن درگیر می باشد و بعنوان هنر و مهارت تلقی می گردد.

وی افزود: ارتباطات اجتماعی می تواند کاملا اکتسابی باشد همچنین این مقوله مهارتی است که از محیط یادگیری شده و در شخصیت افراد نهادینه می شود.

مدرس دوره، سلامت انسانها را در گرو ارتباط موثر با همگان برشمرد و آن را مستلزم علاقه و تلاش خود  افراد برشمرد .

در پایان دوره پرسش نامه با موضوع روانشناسی شخصیت توسط شرکت کنندگان تکمیل و مدرس دوره آن را تحلیل کرد.

لازم به ذکر است با توجه به شیوع ویروس کرونا، تمهیدات لازم در خصوص پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.