سه‌شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت:

تست کرونا از دانشجویان علوم پزشکی گرفته شد

روزانه ۳۰۰ تست "کرونا" در کردستان انجام می‌شود

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت گفت: دانشگاه های علوم پزشکی از دانشجویانی که به خوابگاه ها بازگشته اند تست های کرونا گرفته اند و موارد مثبت در قرنطینه خوابگاهی بسر می برند.

به گزارش مفدا، رحمان خدابنده لو در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تقریبا تمام دانشگاه های علوم پزشکی برای اطمینان از سلامتی دانشجویانی که پیش از این در خوابگاه ها نبودند و به خوابگاه بازگشتند تست گرفته اند. 

وی افزود: در میان دانشجویانی که به خوابگاه ها بازگشته اند، افرادی بدون علامت بودند اما تست کرونای آنها مثبت شده است. خوشبختانه موارد حاد تاکنون نداشته ایم و گروهی که تست شان مثبت شده نیز در مکان هایی که برای قرنطینه در خوابگاه ها در نظر گرفته شده، مستقر شده و از سایر دانشجویان جدا شده اند.

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت یادآور شد: پک های حفاظتی و بهداشتی از جمله ماسک و دستکش هم در میان دانشجویان توزیع شده است و غذا هم به صورت بسته بندی در تمام روزها برای دانشجویان توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دانشجویان علوم پزشکی به دلیل آشنایی با موضوع بیماری کرونا بسیار رعایت کرده اند و علاوه بر اینکه تعداد کمی به خوابگاه ها مراجعه کرده اند، موارد بهداشتی را نیز بسیار رعایت می کنند.

خدا بنده لو افزود: تعداد و تراکم دانشجویان علوم پزشکی در خوابگاه ها بسیار پایین است و با وجود اینکه قرار بود هر اتاق حداکثر دو نفر باشد اکثریت اتاق ها تک نفره شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.