پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تأکید کرد؛

ضرورت رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی توسط دانشجویان در زمان سکونت در خوابگاههای دانشجویی

معاون فرهنگی جیرفت

توجه بیشتر دانشجویان ساکن خوابگاه به رعایت نکات بهداشتی و اطلاع سریع هر گونه علامت بیماری به مسئولین دانشگاهی ، در پیشگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ ضروری است.

در گفتگوی مفدا جیرفت با معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه  که بعد از ظهر امروز پنجشنبه ۲۹ خرداد۱۳۹۹ انجام شد، مهندس سالاری ضمن تقدیر از گروههای دانشجویی حاضر در برنامه های کارورزی و کارآموزی بابت همراهی در رعایت اصول بهداشتی و نیز تشکر از کلیه کارکنان حوزه دانشجویی و فرهنگی ، حمایت ریاست محترم دانشگاه و حوزه معاونت توسعه و پشتیبانی بدلیل حمایت و همراهی در اجرای پروتکلهای مربوط به امور رفاهی دانشجویان، خواستار تداوم رعایت اصول بهداشتی توسط کلیه دانشجویان و کارکنان برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا شد.

وی افزود: همانطور که قبل از حضور دانشجویان و در زمان ورود به خوابگاهها در خصوص خود اظهاری در سامانه سلامت و نیز اطلاع فوری هرگونه علائم احتمالی بیماری تاکید شده بود. و با توجه به مراجعه یکی از دانشجویان ساکن خوابگاه در خصوص برخی علایم کلینیکی  ، نامبرده توسط مرکز فوریت‌های دانشگاه به بیمارستان منتقل و با توجه به نتیجه سیتی اسکن ریه و انجام آزمایش در مرکز غربالگری، طبق تشخیص پزشک به خوابگاه برگشتند.

مهندس سالاری بیان داشت : پس از پیگیری مجدد و اظهار برخی علایم کلنیکی ظهر امروز  با هماهنگی انجام شده با مرکز بهداشت دانشجوی نامبرده و ۳ نفر از دانشجویان مرتبط با وی  توسط نقلیه دانشگاه‌ به کلینیک ١٦ ساعته شهرستان مراجعه کردند و بعد از معاینه با توجه به اینکه تا روز شنبه تست تشخیصی انجام نمی شود، جهت اطمینان بیشتر و حفظ سلامتی ایشان، به مرکز قرنطینه در نظر گرفته شده برای دانشجویان منتقل شدند.
معاون  فرهنگی و دانشجویی دانشگاه همچنین از دانشجویان بابت اطلاع رسانی و همکاری در خصوص انتقال به محل قرنطینه تشکر نموده و سایر دانشجویان‌ را به توجه بیشتر به نکات بهداشتی و فاصله گزاری توصیه کرد. ومجددا تأکید کردند هر گونه علائم بیماری و کلنیکی که از نشانه های بیماری کووید ۱۹شمرده می شوند را سریعا اطلاع رسانی کنند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.